Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

30. 12. 2022 | Zprávy od vody 2022

Podzimní method feeder

report Podzimní method feeder Infinity baits

Krásný sluneční podzimní den. Ideální čas na ryby. A to přesto, že voda je již studená, stačí se nad hledáním ryb trochu zamyslet a člověk zachytá i ve studené vodě. Pro dnešní den, jsem zvolil method feeder. Jako převážně říční rybář si touto technikou zachytám málokdy. A tak by byla škoda tak krásný rybníček v anglickém stylu „znásilnit“ klasickým feedrem. Zvolil jsem si menší stojatou vodu o velikosti 1,5h s malým ostrůvkem a bahnitým dnem. Klasický „chovňák“ s velikostí ryb do 60cm.

K předpokládané menší velikosti ryb, kterou zde budu lovit, jsem zvolil i slabší vybavení. Liht feeder prut s vrhačkou do 60g a 0,16mm vlascem bude plně dostačující. Na kmenový vlasec jsem navázal 20g method krmítko. To vše zakončil návazcem z vlasce o průměru 0,14mm a háčkem velikosti 10.

report Podzimní method feeder Infinity baits report Podzimní method feeder Infinity baits

Co se týče krmení, zde jsem měl od začátku jasno. Method mix spice byl jasnou volbou. Jen jsem ho pro jistotu přesál přes síto. Voda je již chladnější a já se chtěl zbavit všech hrubých částic v krmivu, jediné větší sousto bude má nástraha. Takto přesátý methoďák jsem dovlhčil tekutou játrovou potravou. Za mě do studené vody ideální kombinace.

Co se týče nástrahy, zde jsem zpočátku jasno neměl. Na bahnitý povrch dna z řek zvyklý nejsem a šel jsem zde, tak trochu do neznáma.  Potřebuji nástrahu lehčího typu, která by neležela na bahně a zároveň byla měkká, menší velikosti. Po přehrabání tašky s nástrahami mi do očí padly dozičky s Pop Jelly. Tyto malé, sladké kostičky, které navíc plavou budou do těchto podmínek naprosto ideální.

Po příchodu k vodě jsem celkem zaskočen počtem lovících rybářů. Na takto malé vodě se jednalo o dost velký rybářský tlak. Při hledání volného místa jsem prohodil pár slov s lovícími, nevím zda to byl záměr či pravda, ale ryba prý vůbec nejde. Zastavím se a podívám se kolem. Téměř všichni lovící sedí na hlubší části rybníka, kam navíc fouká vítr. Proto se mi nejvíc zalíbí místo v rohu rybníka, kam se do břehu opírá slunce a vítr sem vůbec nefouká. Jedná se i o mělký úsek s hloubkou kolem 1m a hlavně silnějším nánosem bahna. Takže celkem výzva…

report Podzimní method feeder Infinity baits

Jak se později ukázalo, šlo o výbornou volbu. Od prvního nahození jsem se trefil kapříkům do chuti a zažívám rybačku plnou krásných zdolávaček a akce. Kapři si nejvíce oblíbily pop jelly v příchuti olihně, následovanou anýzem. Tyto měkké plovoucí nástrahy byly ve spojení s pálivým methodákem doslova vražednou zbraní. I když kapři nebyli nikterak velcí, jejich velikost se pohybovala kolem 40cm. Vše mi vynahradily počtem, bojovností a hlavně krásnou kresbou šupin. Takže jsem cirka po 17té rybě ani nelitoval, že mi došlo krmení a musel jsem odjet domů. Byl to krásný podzimní den.

Za Infinity team Vašek Jícha