Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

26. 07. 2022 | Zprávy od vody 2022

Feeder s peletami

report Feeder s peletami Infinity Baits

Nedávno jsem se vydal s feedrem na Labe pokusit se o nějakou rybku, ale především si odpočinout a strávit pár příjemných chvil u vody. Bylo po dešti, průtok vody v řece mírně zvýšen, v porovnání s lety minulými v normálu. Jo, sucho v krajině se začíná projevovat.

report Feeder s peletami Infinity Baits

V letním „rozežraném“ období, kdy je ve vodě spoustu hladových ryb a po jarním tření i těch mladých ryb. Anebo právě na řekách v proudu, jsem si při lovu s feedrem místo vnadících směsí oblíbil používat do krmítka pelety. Ať už jsou to halibut pelety, Method feeder pelety anebo Spod-PVA pelety, které jsem na této výpravě použil. Konkrétně s příchutí N1, která právě na Labi funguje pokaždé, a to v jakémkoliv ročním období. Tyto peletky mají jen jednu menší nevýhodu. Člověk si je musí dopředu připravit, na rozdíl od method feeder pelet, které se dají použít bez větších příprav. Ale ta chvilka přemýšlení dopředu se může vyplatit. Peletky si připravuji minimálně půl hodinky před lovem. A to tak, že si do krabičky s rovným dnem nasypu požadované množství (cca.250g). Poté zaliji požadovaným množství Boosteru stejné příchutě. Množství boosteru záleží na Vašem uvážení, jak moc silnou návnadu chcete mít. Takto naboostrované peletky doleji vodou, tak aby peletky lehce vykukovaly nad hladinu. To je celá věda. Peletky by tak měly být mírně lepivé. Takto připravené pelety nastražuji do klasických klecových krmítek. Jako nástrahu jsem používal Carp nuggets, též v příchuti N1. Tyto nugetky jsem ještě oživil o pár kapek Boosteru. Sice jsou již dipované, ale není od věci jim přidat více šmrncu.

report Feeder s peletami Infinity Baits

Během této čtyřhodinové dopolední výpravy se mi povedlo ulovit neskutečné množství ryb. Bez toho aniž bych dopředu nějak zakrmoval. Pouze krmítko, peletky a nástraha. Celkem se tak na břeh podívalo 13 kaprů v rozmezí od 40 do 70cm. Čtyři nádherné plotice kolem 40 cm a několik středních tloušťů do 50 cm. To vše jsem završil podouství, která se u nás nechytá zrovna každým dnem.

Zkrátka příjemná vycházka plná ryb a příjemného počasí. A přesně takovou vycházku přeji i Vám.

Za Infinity team Vašek Jícha