Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

06. 04. 2017 | Zprávy od vody 2017

Začátek sezóny

report Začátek sezóny Infinity Baits

Je to tady, konečně se dá vyrazit k vodě. Je pravda, že pro mě není zvykem jezdit takhle brzy, ale počasí k tomu nahrává, aby člověk k vodě vyrazil. V hlavě už jsem měl plán kde budu sedět, jakou zvolím taktiku lovu a hlavně pro jaké se rozhodnu krmení. Přišlo pondělí a já mám vše sbaleno a mířím na svoji srdcovou svazovku. Po příjezdu koukám, že místních masařek je u vody až moc. Říkám si, že ryby asi berou a tak nelením a jdu makat. Po vybalení všeho potřebného jsou na řadě pruty a krmení. Zvolil jsem taktiku lovu bez člunu a tak pouze nahazuji pruty a kobruji jako blázen a už teď lituju, že nemám člun. Vsadil jsem na boilies Salmon. Na jeden prut jsem dal montáž na panáčka s plovoucí dumbleskou Stinky a na druhý jsem zvolil jen jednu kuličku Salmona s obalovací pastou stejné příchutě.

report Začátek sezóny Infinity Baits report Začátek sezóny Infinity Baits

Počasí přes den hic jako blázen, vůbec to nevypadalo na březen. V noci zase mráz. takže jsem tomu nedával moc nadějí, ale byl jsem rád, že jsem po dlouhé zimě u vody a užívám si klid a pohodu. Po 24 hodinách lovu vůbec nic, ani pííp. Věřil jsem tomu, co dělám, proto přehazuji pruty a opět masivně kobruji. Na to, že je jaro tak jim dávám pořádně nažrat.

Celý den nic, slunce pálí jak v létě a tak uvidíme, s čím přijde večer. Opět dokrmuji a věřím tomu, že rybu přemluvím k záběru. Slunce zapadá a najednou se můj levý hlásič ozývá. Vezmu za prut a nic. Říkám si sakra co je?! No nic stahuji prut a přehazuji zpět do vody. Vezmu tři hrsti Salmona a nakobruji na místo, kam jsem poslal montáž a čekám, co bude dál. Hodinu na to opět levý prut píp píp pííííp jízda, beru za prut a zase nic. Nechápu co je špatně. No nic, vytahuji prut a rozhodl jsem se, že změním návazec, ale jen ho zkrátím na minimum, na které si myslím, že je optimální. Montáž letí do vody a opět pár kuliček nad montáž. Věřím tomu, že teď už to klapne. Jsem se sebou spokojený, udělal jsem proto maximum. V noci je klid, ráno v půl sedmé opět levý prut razantní jízda. Teď už si říkám, že tam musí být a taky že jo!! Beru za prut a cítím slušnou rybu. V hlavě mi bleskne: škoda, že nemáš člun. No nic, jde se do boje ze břehu. Po 10 minutách je ryba u břehu a uvidím mohutné tělo místního lysce. Napoprvé se mi ho podaří navést do podběráku a já si v duchu říkám JE TO TAM!!!!. Beru rybu na podložku, je krásný. Ihned ho vážím a váha ukazuje i s vážicím sakem 20.90 kg. Super, po odečtení saku má ryba krásných 19+ .Na první výpravu jsem spokojen. Nejdůležitější je věřit tomu, co dělám, a výsledek se dostaví.

Za Infinity team Jiří "Humi" Humhal

report Začátek sezóny Infinity Baits

Kapr 19+kg na boilies Smoked Salmon