Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

29. 07. 2020 | Zprávy od vody 2020

Trápení pod Pálavou

report Trápení pod Pálavou Infinity Baits

Koncem dubna jsem se vypravil na výpravu na velkou svazovou vodu ,kde jsem hodlal lovit tři týdny. Na výpravě se mnou byl opět parťák Libor, který tam byl stejnou dobu jako já. Měli jsme v plánu odlovovat kapry, kteří pomalu jeli do tření do prostřední menší nádrže.

Libor přijel o den dřív a tím měl možnost si vše v klidu nachystat. Já dorazil o 24 hodin později a hned se chopil chystání a vynášení věcí na lovný flek. To mi klasicky zabralo nějakou dobu, ale postupně jsem všechno nachystal a mohl se začít konečně věnovat rybám.

report Trápení pod Pálavou Infinity Baits report Trápení pod Pálavou Infinity Baits

Pruty jsem položil na vyvýšeniny s tvrdým dnem a ke každé montáži letěli max tři hrsti kuliček. Na výpravu jsem vezl klasicky N1 a Smoked salmon, vše v 24mm. První týden byl trápenka a až sedmý den vytáhl Libor prvního kapra. Jednalo se o menšího kapra, ale po týdnu bez záběru potěšil. Já se dočkal první ryby den poté a byl to šupináč o váze 11,5 kila, který sezobl N1 na panáčka.

Po uloveném kaprovi se na mě nalepila smůla, ač jsem se snažil, jak jsem mohl, nedokázal jsem udělat další záběr a přitom kapři byli docela při chuti.

Po strádání konečně přichází brutální jízda a vyrážím na vodu za rybou. Bohužel se mi vlasec nepodařil z druhé vázky vyprostit tak se vracím na břeh bez ryby i montáže.

report Trápení pod Pálavou Infinity Baits report Trápení pod Pálavou Infinity Baits

Čas plynul jako voda a po dlouhé době konečně hlásič zpívá píseň lahodící uchu každého kapraře. Vyrážím na vodu, motor na plný kvér, ať jsem nad ním co nejdřív a vyhnu se podobnému scénáři s vázkami. Plovák pěkně u hladiny a vlasec směřující pěkně k němu, super! Tři tahy prutem, rychlý výpad podběrákem a je tam. Výsledek v podobě plné 17,40 kilo těžké jikernačky mi udělal velkou radost a zapomínám i na dlouhé dny bez záběru.

Poslední dny mám další dva záběry do padáku ale v obou případech bohužel bez ryby. Tři týdny utekly jako voda a ač se mi nedařilo jak bych si přál, viděl jsem spoustu krásných kaprů, které nachytali kluci, buď Libor nebo Rosťa, který s námi byl týden u vody.

Velký dík všem zúčastněným, kteří se postupně vystřídali na naší výpravě, ať už to byl Rosťa, Jarda, Přema nebo Zdeněk. Hoši jste super a výprava o to byla pestřejší a plná pohody a srandy. Někdy je hlavní mít i dobrou partu kolem sebe v přírodě a kapr je mnohdy jen třešničkou na dortu.

 

Za Infinity team Aleš Gramel

report Trápení pod Pálavou Infinity Baits report Trápení pod Pálavou Infinity Baits