Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

15. 10. 2020 | Zprávy od vody 2020

Srpen pod kopci

report Srpen pod kopci Infinity Baits

Je tady konec srpna a s ním spojená již tradiční cesta za pálavskými kapry. Pod kopci jsou už týden kluci z teamu a já se rozhoduji, že přijedu hned v neděli po práci za nimi. Na noční silnici není skoro žádný provoz tak cesta ubíhá docela rychle a již za necelou hodinku a půl jsem na místě.

Do převozu věcí na lovný flek se pouštím až ráno a nikam nespěchám, mám před sebou týden volna, tak si užívám každou chvilku pobytu na tak magickém místě. jakým Pálava bezesporu je. Věci jsem s pomocí kluků navozil na místo, kde jsem ještě nechytal,tak jsem zvědavý, co se přede mnou ve vodě nachází. Stavění tábora mi zabírá nějaký ten čas a již za hodinku vyrážím na člunu prozkoumat podvodní království. Po chvilce plavby na 270 metrech nacházím tvrdou lavici. Jinak kolem jen bláto a bláto. Pro druhý prut jsem si našel na 360 metrech tvrdý plácek, v jinak bahnitém dně. Na lavici jsem zakrmil N1 a na druhý prut jsem poslal osvědčenou klasiku Lososa na panáčka. První záběr přichází ráno z lavice a já si jedu zdolat první rybu výpravy. Šupík 7 kilo potěšil a hned pokládám montáž na stejné místo.

report Srpen pod kopci Infinity Baits report Srpen pod kopci Infinity Baits

Asi po hodince přichází plynulá jízda na salmona z 360 metrů. Rychlý nástup do člunu a hurá za kaprem. Pár výpadů u hladiny ale nakonec kapr končí v síti podběráku. Vyrážím na břeh k dokumentaci a vážení. S tím mi pomáhá kamarád Rosťa a váha nám ukazuje po odečtení saku 18,20 kg. Paráda! Panáček na oslavu a hned vyrážím znovu vyvést prut. Lepší start bych si nemohl přát.

Den ubíhá a další záběr přichází až další ráno. Zdolávání se trošku zkomplikovalo, když se kapr zamotal do druhého prutu, ale vše se daří jakžtakž vymotat a ryba končí v podběráku.

Bojovný šupík vážící rovných 15 kilo sezobl tentokrát boilies N1 na panáčka. Kapra dokumentuje a pouštíme nazpět. Přes den nějaké záběry byly, ale vše od ryb do deseti kilo, které jsem pouštěl přímo ze člunu.

Takto to pokračovalo až do konce týdne, kdy velká ryba přestala úplně žrát a šli jen tito malí dorostenci, ale i tak mi dělali radost. Člověk nenudil a hlavní je, vážit si každé ryby, ať už je to pětikilový kapřík, nebo dvacetikilové sele.

Týden utekl jako voda a je čas balit, ale i tak jsem maximálně spokojený a odpočatý.

Na září plánuji další výpravu, kde se pokusím ulovit další Pálavské mohykány.

Za Infinity team Aleš Gramel