Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

20. 12. 2020 | Články

Poprvé na lodi

Začátkem října se mi naskytla nabídka rybolovu z lodi na naší velké svazové vodě, dlouho jsem nepřemýšlel, lov z lodi jsem už dávno chtěl vyzkoušet, tak odpověď byla jednoznačná.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Jezero z jiného pohledu

Začátek akce byl domluvený na pátek,kdy jsme měli s kamarádem Radkem sraz v nedalekých Hustopečích, kde byla loď uskladněná. Probíhá krátký kaprařský talking a po chvilce vyrážíme za novým dobrodružstvím.

Cesta do přístaviště probíhala hladce a hned po vyřízení povolení k parkování našich aut se přesunujeme k nájezdu a spouštíme loď na vodu.

Naložení všech potřebných věcí a foukání člunů nám zabírá nějaký ten čas, ale vše jde hladce a po hodince je loď připravená k odplutí.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Plavidlo pro náš čtyřdenní pobyt

Prvotní problém s benzínovým motorem se daří vyřešit a konečně vyplouváme na moravské moře. Na cestu se nám pěkně rozfoukalo, tak cesta na místo byl opravdu zážitek.

Zakotvujeme asi 800 metrů od břehu a já vyrážím na člunu prozkoumat podvodní terén s echolotem. Kolem nás jen samá rovina s maximální hloubkou 3,5 metru a sem tam nějaký ten keřík. Dno bylo převážně tvrdé, tak nebylo co řešit.

Pruty rozvážím do 100 metrů od lodi a každý zakrmuji třemi hrstmi kuliček. U sebe mám osvědčenou klasiku boilies Smoked salmon a N1.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Nastraženo

Prvního záběru se dočkávám ještě téhož večera a zdolávám si první rybu výpravy. Bojovnému šupíkovi jsme navážili 12,5 kila, pár fotek a plav si šupinatý kamaráde. Kapřík sezobl N1 na panáčka. Rychle vyměnit návazec s čerstvou nástrahou a za chvilku se montáž koupala na stejném místě.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

První kapr výpravy na N1

Dalšího záběru se dočkávám až kolem šesté ranní . Tentokrát se jednalo o kapra do deseti kilogramů, který neodolal lososovi v kombinaci se stejnojmenou plovkou.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Ranní desetikiláč

Po celý den nás provázelo sychravé počasí, tak nezbývalo nic jiného, než být schovaný v přístřešku. Celý den se nic nedělo, tak jsem se věnoval vaření pro náš tříčlenný lodní team.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

I na lodi jde vykouzlit spousty dobrot

Záběru se dočkávám až ve večerních hodinách, skáču do člunu a vyrážím za kaprem. Vše proběhlo hladce a na podložku vezu šupináče 13,20 kg. Opět bodoval koule N1 na panáčka.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Večerní 13,20kilové torpédo

Další dny probíhají ve znamení záběrů a na loď se postupně podivali kapři 14,20 kg a 13 kg. Dobře prokrmený flek s Njedničkou šlapal, jak měl a maximálně jsem si to užíval. Záběry se konaly i u Radka, ale všechny ryby měl pouze do deseti kilogramů, ale aspoň si užíval zdolávaček, spíš hlavně jeho syn který s námi na výpravě byl.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Lysec 14,20 kg

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

13tikilový krasavec

Čas strávený na lodi se nám pomalu blížil ke konci. Vždy mi přijde, že ten čas na rybách nějak rychle letí, ale jak se říká: Čas strávený na rybách se do života nepočítá.

Poslední ráno mi přišel rozlučkový desetikiláč a tím byla výprava ukončená. Doufám, že se na loď ještě někdy dostanu, protože je to úplně něco jiného a hlavně jsou to nové zkušenosti.

článek Poprvé na lodi Infinity Baits

Rozlučkový kapr z pálavských jezer

Odkotvujeme loď a vyrážíme se vylodit do Yacht klubu. Byly to úplně skvěle strávené čtyři dny na naší největší svazové vodě. Moc bych chtěl poděkovat i kamarádu Radkovi za možnost takhle rybařit a doufám, že ještě někdy vyrazíme.

Za Infinity team Aleš Gramel

článek Poprvé na lodi Infinity Baits