Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

22. 12. 2019 | Zprávy od vody 2019

Podzimní vycházky

report Podzimní vycházky Infinity Baits

V tento předvánoční čas, podnikám k řece krátké vycházky, a tak tomu bylo i ten den.

Na předem vytipované místo přijíždím v brzkých ranních hodinách. Probíhá klasická rutina v podobě postavení přístřešku a lehátka s hřejivým spacákem, pruty posílám pod druhý břeh, který vymílá koryto. Dokrmuji opravdu střídmě, a to maximálně deset kuliček na montáž. Pasti jsou nachystané a já ulehám do spacáku a sním o záběru. S rozbřeskem přihází první píp, je to kapřík, kterého pouštím rovnou z podběráku, když v tom slyším zvuk příposlechu. Po krátkém souboji podebírám menšího lysce, co nemá do velikosti, vynahrazuje svým krásným podzimním zabarvením. Rychlá fotka a kapřík odplouvá s proudem řeky.

report Podzimní vycházky Infinity Baits report Podzimní vycházky Infinity Baits

Pruty nahazuji zpátky a jdu si uvařit kávu. Voda se mi ještě nestihla zavařit a spodní prut se roztáčí znovu. Tohle už by mohlo být lepší! Souboj trvá o něco déle a rybě se ode dna vůbec nechce, nakonec všechno dobře dopadlo a já podebírám kapra váhové kategorie 13 plus!

Kuličky Njedničky fungují i v chladné vodě na výbornou, prostě paráda. Když jsem ještě za tmy ráno ulehal do spacáku o tomhle se mi ani nesnilo! Před obědem připisuji na konto ještě jeden zářez a v to podobě pěkně stavěného šupináče. Tohle byla opravdu velice úspěšná i když krátká vycházka a já po cestě domů spřádám plány na příště….

Za Infinity team Filip Havlík