Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

20. 10. 2021 | Zprávy od vody 2021

Pískovna s methodfeederem

report Pískovna s methodfeederem Infinity Baits

Jednou za čas dostanu chuť si vytáhnout jesetera. Tato ryba ve svazových revírech neplave, bylo potřeba navštívit soukromku, vlastně takovou poloviční soukromku, jelikož tahle patří ČRS. Slovo dalo slovo a společně s bratrancem vyrážíme na půl dne k vodě. On volí klasickou kaprařinu s pípáky a já svůj oblíbený feeder, přesněji method feeder.

Pomocí nahazovacího echolotu jsem si našel hranu poblíž rákosí zhruba 6m od břehu. Tato hrana padala z 3,9m do rovných 5m. Jeden prut umisťuji na vršek hrany. Jako návnadu zde volím halibut pelety o velikosti 14mm. Pro začátek jsem nastřeli tři hrsti prakem na širší plochu, potom už budu přistřelovat jen po záběru. Dle aktivity ryb. Do krmítka jsem zvolil taktéž pelety, jen přes noc namočené (pelety s vodou v poměru 1:1), jako nástrahu volím Carp nuggets v příchuti Kořeněná játra. Zkrátka cílovka na jesetery.

Druhý prut nahazuji pod hranu do hloubky 5m. Zde jako krmení volím Method mix Spices, který obohatím o 10% rybí moučky. Jako nástrahu volím Carp nuggets N1, která je složení mixu velmi blízká. Touto směsí chci cílit taktéž na jesetery, ale jak se později ukázalo. Chutnala více kaprům.

Z počátku výpravy jsem byl celkem nejistý, jelikož mi ryby moc nebraly a taky každý, kdo k pískovně přijel, začal krmit a nahazovat v dálce. Prakticky každý nahazoval, co to šlo. A tak jsem přemýšlel, zda jsem svá místa zvolil správně.

Z rozpaků mě odvedl první záběr, který přišel zhruba po dvou hodinách lovu. Byl to kapřík 52cm. Po puštění tohoto kapra se zvrtlo záběrové peklo. A to doslova…záběry přicházely střídavě na každý prut a to zhruba v půlhodinových intervalech. Mnohdy i na oba pruty současně.

report Pískovna s methodfeederem Infinity Baits report Pískovna s methodfeederem Infinity Baits

Dohromady jsem na břeh dostal tři jesetery ruské a tři sibiřské v délkovém rozmezí 95 až 99cm. A taky pět kaprů od 52 do 74cm. Jeseterům více chutnalo krmení z halibutek, kapři byli více na pálivý method mix.

Nakonec jsem byl jediný, kdo za celý den tahal ryby. A není divu. Ty jemné záběry, co jsem dostával nemohl žádný pípák ani zaznamenat. Je vidět, že tato voda je, i za tak krátkou dobu své existence, dost prochytaná a ryby jsou velice opatrné. Já si ten den užil a oslavil tak nadcházející svátek, třeba ty úlovky měly být darem…

Za Infinity team Vašek Jícha