Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

05. 09. 2021 | Zprávy od vody 2021

Method feeder pelty

report Method feeder pelety Infinity Baits

Ahoj, dnes Vám přiblížím, jak používám oblíbené  method feeder pelety. Tyto velice atraktivní peletky využívám hlavně v letním období či v případech, kdy se chci soustředit na větší rybu. Oproti method mixům jsou přeci jen selektivnější a pokud je použijeme se správnou nástrahou (boilies, dumbbells) dají se s jejich pomocí nachytat opravdu krásné ryby a nejen kapři.

Method feeder pelety používám jak na stojatých vodách s klasickým method feederovým krmítkem a tvarovací formičkou., tak i na řece v silných proudech, kde je mačkám do klasických feederových košíků a soustředím se s nimi na typické říční ryby, jako jsou tloušti, parmy, podoustve a ostroretky. Pokud řeka moc neproudí, či lovím v klidnějších místech, lze i na řece využít method feederová krmítka a urychlit tak rozpad pelet kolem nástrahy.

I když jsou peletky měkké, je dobré si je před chytáním doupravit. Vystačíme si s pouhým zvlčením vodou. Tuto metodu používám v případě, kdy nemám moc času. Přesto, že takto upravené peletky fungují také dobře, raději si s nimi víc vyhraji. Velice dobré řešení je využití boosterů a sweet boosterů. Takto zalité peletky jsou nejen více atraktivní, ale i lepivější. Což oceníme při delších náhozech, či při lovu v proudné vodě. Stejně dobře se mi osvědčilo použití Liver activů, jak již název napovídá, tento booster je založen na tekutých játrech, která jsou doplněna o další tekuté potravy, atraktory a esence, takže si vybereme dle naší a hlavně rybí chuti…

report Method feeder pelety Infinity Baits report Method feeder pelety Infinity Baits

Na závěr Vám prozradím svůj osvědčený recept na úpravu peletek, který mi přinesl několik pěkných tloušťů přes 50cm. Co budeme potřebova:

  • Method Feeder pelety v příchutích Nekonečná oliheň a Česnek. Ty smícháme v poměru 3:1 (3 díly Nekonečné olihně, 1 díl Česneku)
  • Zalijeme  Liver aktivy Nekonečná oliheň, možno použít i jiné masové příchutě
  • Na závěr zasypeme takto zvlhčené peletky rybí, či jinou „masovou“ moučkou

Jako nástraha se mi nejlépe osvědčily potápivé Carp Nuggets (Kořeněná játra, Nekonečná oliheň a N1)

Přeji hodně záběrů

Za Infinity team Vašek Jícha

report Method feeder pelety Infinity Baits