Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

19. 09. 2021 | Zprávy od vody 2021

Léto

report Léto Infinity Baits

Léto bylo pro mě jako vždy ve znamení krátkodobých vycházek. V deset večer po práci k vodě a ráno zase rychle do práce. Ryby se mi ze začátku vyhýbaly, střídal jsem místa, úseky mé, tak oblíbené řeky. Dobře si pamatuji, že jsem odjížděl jedno ráno, zase neúspěšný a napočítal jsem přes dvacet docházek bez jediného kapra, bylo to to horší období, ale ani to mě neodradí zase večer sednou do auta a jet to zkusit znovu. Každý neúspěch se přece musí prolomit a vystřídá ho úspěch a když máte něco tak rádi, není co řešit!

report Léto Infinity Baits report Léto Infinity Baits

A ten den přišel! Bylo deset večer a já sedám do auta a uháním k řece, nade mnou lítají blesky, které oslňují oblohu, že je vidět jak za dne a hustě prší a já už ze zkušenosti vím, že tohle je to správné počasí a když ryby trefím určitě se nevyspím.

report Léto Infinity Baits report Léto Infinity Baits

Moje předpověď i předpověď počasí nelhala, pršelo do půlnoci a já celou noc až do rána běhal k prutům, kdy záběr střídal záběr a v podběráku se mi vystřídalo spousty kaprů od těch menších až po ty slušnější kousky! V tu ránu zapomenete na předešlé dlouhé období neúspěchu a užíváte si přítomnost plnými doušky.

report Léto Infinity Baits report Léto Infinity Baits

Třešničkou na dortu byl patnáctikilový šupináč, který zabral těsně před odjezdem domů, kdy už jsem hlásil přítelkyni, že mám všechno v autě a budu vyrážet! Dlouhý souboj a následovné focení mě zdrželo o další skoro dvě hodiny, takže jsem to pak doma pěkně schytal, ale po vysvětlení, odvyprávění příběhu a zhlédnutí fotek bylo vše odpuštěno, moje Terezka má pro mojí vášeň velké pochopení a za to jí tu mnohokrát děkuji.

Jako nejúspěšnější nástrahu a návnadu se mi tuto noc osvědčil Smoked Salmon, je vidět že tato kulička si najde v mé tašce místo už napořád!

Za Infinity team Filip Havlík

report Léto Infinity Baits