Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

01. 08. 2021 | Zprávy od vody 2021

Hrátky s Pop Jelly

report Hrátky s Pop Jelly Infinity Baits

Chtěl bych se s Vámi podělit o mé zážitky s novinkou Pop Jelly. Což jsou zjednodušeně řečeno měkké plovoucí nástrahy ve tvaru kostiček. Jsou to jakési bonbonky a to doslova. Tvarem i strukturou připomínají slavné Vexta bonbony. Nejspíš i proto je ryby tolik milují. A nejen ryby i mě velice zachutnaly. Zejména v příchuti jahoda/ryba a kukuřice. A jak jsem Pop Jelly používal ?

Samostatně na háček

Klasické nastražení napíchnutí na háček je jedno z nejrychlejších řešení. Zejména při použití method feederového krmítka. Toto spojení mi přineslo nejvíce záběrů a ryby na něj velice rychle reagovaly. Zejména kombinace Method mixu – Fruits, zamíchaný společně se Sweet Boosterem Fruits a s Pop Jelly v příchuti Jahoda/ryba mi na rychlé chytání velice dobře fungovala.

report Hrátky s Pop Jelly Infinity Baits report Hrátky s Pop Jelly Infinity Baits

Pod háček

Pokud nám jde o selekci menších ryb a naopak těm větším chceme nabídnout něco neokoukaného. Doporučuji Pop jelly přidávat pod háček k dalším nástrahám. Rád používám kombinaci vařené kukuřice nadlehčenou právě Pop Jelly v příchuti Kukuřice. Tato kombinace se velice osvědčila při lovu kaprů a amurů. Anýzová Pop Jelly s kukuřicí, či selektivnější kombinace Pop Jelly česnek a kukuřice má též mnoho do sebe.

report Hrátky s Pop Jelly Infinity Baits

Mezi mé další oblíbené kombinace patří Pop Jelly společně s Carp Nuggets. Tuto kombinaci používám při soustředění se na větší rybu (kapr, amur, tloušť, parma). Velice dobře jsem si zachytat v silném proudu bez krmítka, právě s kombinací Carp Nuggets a Pop Jelly, která zde tvořila sladký a lákavý prvek, podobně jako dip. Když zmiňuji dip, nadipováním se lákavý efekt jen zvýší a je dobré jej použít, pokud nám záběry ustávají. Právě tato kombinace Carp Nuggets a Pop jelly, obojí v příchuti Jahoda/ryba mi přinesly sérii krásných tloušťů (40 – 55cm) v parné poledne. Kdy ryba zrovna dvakrát reagovat nechtěla a vyhřívala se pod hladinou. Krásný příklad, jak tyto netradiční nástrahy dokáží ve správný okamžik ryby doslova nakopnout a donutit k záběru.

Za Infinity team Vašek Jícha