Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

08. 07. 2015 | Zprávy od vody 2015

Honba za amury

report Honba za Amury Infinity Baits

Rybařina je mou vášní už spoustu let, ale bohužel nemám tolik času, kolik bych si představoval. Dny strávené u vody jsou pro mě stále vzácnější a proto se je snažím využít na maximum. Žádné vyspávání a relax, ale těžká dřina, která se mi zatím vyplácí. Jinak tomu nebylo ani následující výpravu. Z práce jsem se utrhl na pár dní, doma si vyřídil taktéž propustku a nic nebránilo v cestě vyrazit na mé oblíbené břehy.
Nad taktikou lovu jsem uvažoval několik dní předem, a tak bylo vše připraveno do posledního detailu.
Na lokalitě, kam jsem měl namířeno, bylo v minulých letech nachytáno několik pěkných Amurů, to bych nebyl ani já, abych si nepohrával s myšlenkami na jednoho z nich.
Rozhodl jsem se, že jedním prutem se budu snažit cíleně lovit amury, proto jsem si přibalil několik kilo voňavého Smoothieho a pro kapry mé oblíbené boilies Stinky.

report Honba za Amury Infinity Baits report Honba za Amury Infinity Baits
Po příjezdu na místo ihned vyjíždím na vodu a mapuji dno, na vytipovaná místa umísťuji tyčovky, aby pokládání montáží bylo přesné. Levou bójku krmím Stinkym a pravou Smoothiem. První záběr přichází hned první noc a je jím kapřík s váhou lehce pod 10 kg na Stinkyho, to není špatný začátek.

Následující dny je aktivita ryb stále lepší, ale jedná se o menší kapříky a větší množství cejnů.
Den odjezdu se pomalu blíží a po amurovi ani stopy, ale nevzdávám to a Smoothiemu stále věřím. Přikrmuji a čekám, co se bude dít. Nad ránem mě budí zvláštní tón signalizátoru, jedná se o padák na Stinkyho. Vypadá to na těžší rybu, proto jsem raději opatrnější, když už ji navádím skoro do podběráku, z ničeho nic vypálí zpět na volnou vodu, hned mi bylo jasné, s kým mám tu čest. Konečně jsem se dočkal, i když úplně na jinou montáž, než jsem čekal. Na háčku, pod kterým byl Stinky+plouvoucí dumbles Stinky, visel Amur s délkou přes jeden metr a váhou 15+kg.
V kaprařině nejde nic podle zavedených pravidel.

Za Infinity team Jiří "Humi" Humhal

report Honba za Amury Infinity Baits