Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

17. 12. 2020 | Zprávy od vody 2020

Dole u Berounky

report Dole u Berounky Infinity Baits

Začátkem podzimu jsem začal navštěvovat nádhernou malou řeku, hned po první vycházce jsem se do ní zamiloval, klid, příroda, neupravené břehy, no, prostě sem zde našel to, co mám tak rád! Neodradil mě ani fakt, že jsem zde prvních pět vycházek přes noc odjížděl bez záběru od cílené ryby!

Všechno se zlomilo po dni, kdy odpoledne přišla bouřka se silným větrem, který na protějším břehu vyvrátil strom a vyhnal všechny okolní rybaře domů! Bouřka, jak přišla, tak odešla a mě se se soumrakem začali na lovném místě ukazovat vytoužení kapři. Za celou povolenou dobu lovu jsem zdolal tři ryby přes deset kilo, a to považuji za skvělý výsledek!

report Dole u Berounky Infinity Baits report Dole u Berounky Infinity Baits

Po téhle noci jsem se kousnul a začal jsem místo navštěvovat pravidelně s větším množstvím krmení! A to se mi začalo vyplácet, čím víc jsem krmil, tím víc jsem chytal! Nakonec sem zde strávil krásných 19 nocí a podařilo se mi zdolat mnoho krásných kaprů.

report Dole u Berounky Infinity Baits report Dole u Berounky Infinity Baits

Každopádně na poslední noc nikdy nezapomenu, byla to noc úplně jiná než všechny ostatní. Se soumrakem přišla mlha jako z pohádky, nebylo vidět na krok a bylo i takové zvláštní ticho, které panovalo celou noc až do rána, prostě nic, ani srnec, který mi každou noc štěkal za bivakem nebyl slyšet, až nad ránem mi přichází na spodní prut razantní jízda a já po krásném souboji za ranního rozbřesku podebírám kapra úplně jiné váhové kategorie než doteď. Je to tam a já si můžu před objektivem zapózovat s pokladem, který přesáhnul patnáctikilovou hranici!

report Dole u Berounky Infinity Baits report Dole u Berounky Infinity Baits

Jako návnadu jsem používal mix boilies N1 s peletami menších i těch největších průměrů a jako nástrahu vždy jednu 30 mm kouli N1!

Za Infinity Team Filip Havlík