Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

03. 09. 2020 | Zprávy od vody 2020

Deštivý víkend

report Deštivý víkend Infinity Baits

Dlouhou dobu jsem se chystal vypravit alespoň na pár nocí na jednu krásnou východočeskou pískovnu, která mě zaujala svojí členitostí, čistotou a nádhernými klenoty v podobě ryb, které jsem do té doby viděl pouze na fotkách ostatních rybářů. Vzhledem k časové tísni, která mě provázela ke konci května, se mi s kamarádem Milanem a našimi milovanými protějšky podařilo navštívit zmíněnou vodu doslova jen na pár dní.

Jako nástrahy jsme zvolili boilie N1 s plovoucí dumbleskou stejné příchutě a Smoked salmon, který jsme doplňovali plovkou švestka.

report Deštivý víkend Infinity Baits

Přijeli jsme na místo s nemalým zpožděním a ke všemu do velkého deště. Výsledkem bylo chystání zázemí a výbavy až do setmění. Protože je nepsaným pravidlem, že pruty musí do vody jako první a z vody jako poslední, nahodili jsme své montáže ihned bez zákrmu a předešlého zmapování jezera. V jarním období byla jasnou volbou mělká zátočina s rákosím. Netrvalo to déle jak 15 minut a vyplatilo se. Nestačili jsme rozdělat ani přístřešek a Milanovi se ukázal první kapr, který spolkl nastraženou švestkovou plovku. Do 2 hodin od té doby se mu takto podařilo zdolat další dva krásné lysce. Já byl zatím bez záběru, což mě až tak netížilo, spíš jsem byl nervózní, že jsem nemohl díky nekonečnému deštivému počasí a tmě vodu poznat, abych chytal ''smysluplně''.

report Deštivý víkend Infinity Baits report Deštivý víkend Infinity Baits

Ráno jsme se probudili opět do provazců deště, takže rybolov probíhal dále ve stylu nához montáže do neznáma s nadrceným boilies N1 v PVA a zakobrování pár kuličkami.

Konečně mělo podle radaru kolem poledne vzniknout asi hodinové okno, kde by bylo možné vyrazit na vodu, trochu ji zmapovat a cíleně rozkrmit lovná místa. Nachystali jsme tedy 20mm kuličky N1 a Smoked salmon, přelili je boostrem stejných příchutí a spařenou řepku, která byla obohacená tekutým Liver activ N1. Echolot nám ukázal rozmanitost a členitost dna, dokonce i stěnu, která mě odřezávala od proplouvajících ryb. Bylo mi jasné, že se s montáží musím dostat až za ni. Během vydatnějšího zákrmu černé mraky nad námi začali opět produkovat husté seskupení kapek vody. Vrátili jsme se tedy na břeh totálně promočení, ale konečně spokojení a s nadějí na lepší výsledky našeho snažení. Ustal déšť a pofukoval vítr směrem k nám. Úsilí se vyplatilo a po dobrém obědě, který nám holky uvařily, jsme začali sklízet ovoce naší práce. Začalo to opět u Milana a jeho plovoucí Švestky z dílny Infinity Baits krásným řádkáčem o váze 12,4kg a chvíli po té na stejnou nástrahu téměř 15kg lysec. Mě sezobl 20mm kuličku Salmona jeden menší kapřík kolem 7kg. Vzhledem k četnosti záběrů na nástrahy přizvednuté nad krmné místo jsem zkusil svůj levý prut z panáčka N1 přezbrojit na 2 zrnka kukuřice s dumbleskou N1. Po pár dalších záběrech od menších ryb to konečně přišlo. Se setměním se rozsvítila dioda levého prutu a cívka navijáku nezadržitelně hrála svoji kovovou melodií. Po krásném souboji se mi podařilo dostat na podložku lysce o váze 18,6kg. Po vypuštění tohoto velikána zpět do svého království mi přišel ještě jeden záběr, tentokrát zafungoval Smoked salmon na panáčka se švestkou. Byl to opět lysec s váhou kolem 12kg. Milan přes noc zdolal ještě několik kaprů z nichž největší byl jediný šupináč naší návštěvy u vody. Vážil 14,7kg a byla to krásná tečka za celkově vydařenými dvěma dny.

report Deštivý víkend Infinity Baits

Byl to sice propršený, ale krásně strávený víkend v přírodě s rodinou a přáteli. Opět se mi potvrdilo, že člověk, aby byl úspěšný měl by přijet připraven a věnovat pozornost poznání revíru, na kterém chytá.

Doufám, že Vám přiblížení našeho květnového víkendu přišlo jako zajímavé čtení a třeba mohlo být pro někoho i malou inspirací. Všem přeji minimálně stejně úspěšné chvíle u vody jak jsme měli my a hlavně si užijte čas strávený v přírodě. Díky.

Za Infinity Team Jarda Zika

report Deštivý víkend Infinity Baits