Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

PODZIMNÍ KRŮČKY

16.11.2020

report Podzimni krůčky Infinity baits

Mé první podzimní kroky nemohou směřovat jinam, než na řeku Labe. Místo bylo jasné hned, ale každý to zná - ten obrovský tlak rybářů na vody - hlavně kolem mého bydliště, tedy Prahy. Na Labe do středních Čech už dávno jezdí rybáři i z dalekého okolí a my zas na oplátku vyjíždíme dál.

Sledoval jsem bedlivě jak předpovědi počasí, tak průtoky Labe. Průtok byl silnější a dalo se, vzhledem k hlášeným silným dešťům předpokládat, že bude ještě vzrůstat. Vyjížděl jsem v pondělí a už ve středu mělo začít silně pršet od Moravy a severu Čech. Dokonce v úterý časně ráno bylo již mnoho řek na prvním povodňovém stupni a to mi odvahy nedodalo.

report Podzimni krůčky Infinity baits report Podzimni krůčky Infinity baits

Nicméně, aktuálně máme pondělní brzké ráno a já jsem již na místě. Jsem tady naprosto sám. Nejdříve si chystám čaj. Při popíjení mého oblíbeného nápoje navazuji nový šokový vlasec a chystám stojan, podložku, podběrák a kyblík s vodou. Vždy jsem na rady zkušených rybářů používal na řeku spíše delších návazců, poslední dobou se mi však osvědčují návazce kratší, a tak na jeden z nich nastražuji boilies Monster Crab, obalené v pastě. Na druhý, delší návazec, stražím boilies Jahoda/Ryba s plovoucí Švestkovou nuggetkou. Montáže nastraženy. Teď přichází těžká dřina každého kapraře.

Bezmála hodinku si podřimuji v křesílku, a najednou tu mám záběr a rovnou pořádnou jízdu. Kapr si dává záležet, aby se na břeh nepodíval, a já si tím pádem užívám skvělou zdolávačku. V podložce zjišťuji, že krom mého návazce, má kapr v tlamce ještě část cizího návazce s háčkem ošklivě zabodnutým a pyskem roztrženým. Zbavuji ho té ohyzdnosti a zároveň ranku dezinfikuji. Navážil jsem mu 9,7kg a přišel na Monster Craba.

report Podzimni krůčky Infinity baits report Podzimni krůčky Infinity baits

Po zhruba dvou hodinách mám další záběr na Monster Craba a to 5kg vážícího bojovníka. Mezitím jsem přehodil druhý prut a nastražil dipované boilies Švestka. Netrvalo to dlouho a mám záběr na švestičku, to je paráda. Je to sice jen 4kg prcek, ale i tak je to skvělé, jak se říká - nejsem zmlsaný, ale znáte to, každý chce chytit pořádné selátko.

Zatím mi počasí přeje. Užívám si fajn večer a krásně teplou noc. Ráno však opět nahazuji za lehkého deště. Znovu tam posílám nastražené boilies Jahoda/Ryba, tentokrát samotnou dipovanou kuličku 18mm a k tomu přikrmuji dvěma hrstmi boilies. V kyblíku mám nasypáno půl na půl Monster Crab a Jahoda/Ryba, které jsem zalil vodou z řeky. Na návazec u druhého prutu dávám dvě 18mm dipované boilies Švestka, předtím si samozřejmě při otvírání dózičky řádně přičichnu, je to lahodná vůně.

Už začíná být citelný průtok a tak 160 gramové olovo udržím jen na cca 15 metrech od břehu. To mi ale nevadí a čekám na záběr. Přichází celkem brzy a to na boilies Jahoda/Ryba, je to cca 5kg krásný zdravý šupík s malinkatým pupkem. „Už se začínají krmit“, pomyslil jsem si. Chvilku na to mám záběr na Švestku a je to zase menší cca šestikilový šupík, pupík má zas o trochu větší a já mám nevídanou radost.

Chvilku prší lehce, chvilku zase vůbec, ale celkově je počasí ideální. Horší je to s průtokem, který zesílil a za tři hodiny už byl hlášený vytrvalý déšť. Je jasné, že uteču ještě před tím, než to propukne.

Dlouho se nic neděje, přezbrojil jsem tedy na jednom prutu na Monster Craba v dipu spolu se švestkovou pop-up nuggets.

report Podzimni krůčky Infinity baits report Podzimni krůčky Infinity baits

Už začínám balit a v tom mám záběr! Zprvu jsem si myslel, že to jen stahuje proud vody, který napnul vlasec, ale znenadání se vlasec začal pomalinku kousek po kousku odvíjet. Lehce tedy přizvedávám prut a najednou cítím na konci udice pořádný odpor. S kaprem jsem si hrál asi 15 minut, než jsem ho podebral a k mé velké radosti se koukám na krásného lysce, kterému jsem navážil 13,6 kg. No paráda, paráda.

Jak už to je ale u mě zvykem, nic nemohlo být na sto procent. Doma, než jsem importoval fotografie do PC, jsem snímek po snímku promazával ty, které jsem shledal jako špatné. No a jak správně tušíte, promazal jsem i několik jakž takž povedených záběrů, včetně těch se skoro 14 kilovým lyscem, po tom mi zbyla pouze jedna fotka.

Přátelé, brzy na viděnou u vody.

Za Infnity team Kuba Turek - Dřevák