Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

JAROSLAV ZIKA

 

Profil Jaroslav Zika

 

Ročník: 1988

Chytá od: 2001

Motto:  Řeš jen věci, které můžeš ovlivnit, ostatními se zbytečně nestresuj! Přelsti první rybu ať víš, že to děláš dobře, pak už je jen otázkou času a štěstí, kdy kousne ta vysněná!

K rybaření jsem se dostal díky svému tátovi a dědovi, kteří mě s sebou začali brát k vodě už od mých 6ti let. Ukázali mi všemožné techniky lovu. Začínal jsem na klasické pytlačce pod molem, dál přes chytání na splávek s bročkem, průběžný splávek, lov na položenou atd. Na jaře roku 2001 jsem se rozhodl navštěvovat rybářský kroužek a složit zkoušky, abych i já měl konečně svoji vlastní povolenku. Povedlo se a ještě pár let jsem poznával vody kolem domoviny a zkoušel další rybářské techniky včetně lovu dravců. Kolem 15tého roku věku jsem rybaření na dlouhý čas opustil (do dnes mě to mrzí) a věnoval se sportu, kterému jsem dával veškerý volný čas. Dlouhou dobu se to vyplácelo, jenže jistou shodou okolností to dál nešlo a než jsem se rozkoukal, musel jsem se začít starat o svoje živobytí. Dostal jsem se do kolotoče, ve kterém jsme dnes snad každý, a když se pohár naplnil, hledal jsem něco, kde si budu moct psychicky odpočinout a přijít na jiné myšlenky.Příroda, ticho, klid, zdravý adrenalin a nejen tohle jsem u vody našel. Důležitý je si tenhle čas užít a odreagovat se… Chytit pěknou rybu je jen odměnou a takovou třešničkou na dortu.

Můj dlouholetý a velmi dobrý kamarád Rosťa Souček mi ukázal úplně nový směr chytání a následně díky němu jsem se dostal do skvělé party kolem Infinity Baits. Objevil jsem s ním krásu velké kaprařiny nejen na Pálavě, kam se budu dlouho velice rád vracet. S taťkem na ryby stále chodím. Společně prožíváme na krátkých vycházkách kouzlo feedru a občas jdeme i podráždit sumce. Ctím K70, '' Chyť a pusť'' a když je to jen trochu možné, tak vyhledávám převážně svazové revíry. Mám rád pořádek a ulovených ryb si všech vážím, ale kapr ze svazovky je pro mě tak nějak cennější. Stále se učím a snažím zdokonalovat v tom, co dělám. Chtěl bych to vše předat svému synovi Adamovi, který se mnou doufám v brzké době začne na výpravy a vycházky jezdit také.

Za celou dobu, co se chytání ryb věnuji, jsem vyzkoušel nespočet návnad a nástrah různých typů a značek (od žížaly až po boilies). Býval jsem takový, že jsem musel mít a chtěl vyzkoušet každou novinku, co právě vylezla na trh. Dnes už vím, že se člověk musí prochytat k věcem, kterým věří a které mu dávají smysl. Tohle pro mě naprosto splňují výrobky firmy Infinity Baits. Mezi moje nejoblíbenější řady patří rozhodně N1 a Smoked salmon, kterého rád doplňuji plovkou švestka. Mám na ně pochytané krásné ryby a věřím, že zdaleka nejsou poslední.

 

Jdi na přehled členů

 

Zprávy z výprav:

 2.9.2020 - DEŠTIVÝ VÍKEND