Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

ZAHÁJENÍ 2019

17.3.2019

report Zahájení 2019 Infinity Baits

Konečně i já jsem se dočkal a den kdy zahájím sezonu roku 2019 je tu. Je pondělí a mě ve 4:00 zvoní budík, po víkendu stráveném v práci se mi z postele moc nechce, ale jedu na ryby, takže skáču. Věci házím do auta rychlostí blesku a už uháním po jižní spojce směrem Labe, cestou si ještě promítám, jestli mám všechno.

Sakra, já se nevzal to nejdůležitější, a to není toaletní papír, ale rybářský lístek, takže se při první příležitosti otáčím a jedu pro něj. To mi to pěkně začíná, říkám si, a to jsem ještě nenahodil. Kolem sedmé ranní přijíždím k řece, kde mě přivítalo krásné slunečné ráno.

Rychle stavím bivak, protože vím, že do hodiny se počasí rapidně změní na sníh s deštěm a silný vítr. Průtok v řece je dost silný, ale čekal jsem to horší, časté přehazování a čištění silonu a montáže k brzkému jarnímu chytání na řece prostě patří. Proto oba pruty houpu jen pár metrů od břehu. Kolem poledního přehazuji a cukruju místo půleným boilisem Nekonečná oliheň, která je i nastražené na obou prutech.

Hotovo a jdu se natáhnou, chci se trošku dospat. Asi po půl hodině mě dvakrát pípnul příposlech. Přichází razantní jízda, přisekávám a o dvacet minut později už se kochám jedním z nejstarších kaprů tohoto úseku. Skvělejší start do sezóny jsem si nemohl přát! Zbytek výpravy už jsem se záběru nedočkal, ale odjíždím spokojený!

Za Infinity team Filip Havlík

report Zahájení 2019 Infinity Baits