Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

PO PRÁCI DEN NEKONČÍ....

26.1.2019

report Po práci den nekončí Infinity Baits

Je půlka srpna, blíží se konec léta, které z pohledu kaprařiny nemám vůbec rád, všude kolem vody je plno hlučných part "rybářů", kteří se inspirovali k lovu snad jen již historickou reklamou v televizi, kde dva rybáři na lodičce po otevření lahodného chmelového moku prohlásili "Nesnáším ryby, miluji rybaření"!

Kamarád Tomáš má velice úspěšný rok s produkty od Infinity Baits, na které jsem od něj slyšel jen chválu. Potřebuji před podzimem doplnit zásoby, tak neváhám a objednávám boilies N1 24mm a několik kilo boilies Basic v příchuti oliheň/chobotnice.

report Po práci den nekončí Infinity Baits report Po práci den nekončí Infinity Baits

Na Labi se mi osvědčilo začátkem podzimu pravidelně krmit v menších dávkách kolem 1kg/den a boilie řady Basic mi připadlo jako správná volba. Vyzkoušel jsem v minulosti spoustu ekonomických řád od tuzemských i zahraničních komerčních výrobců, ale málo který z nich nabízí boilie v mé cenového hladině a požadované kvalitě, jako právě Infinity Baits své boilie Basic, které se nebudu bát i nastražit, díky dlouhé době rozpustnosti, ale zároveň zachování atraktivity kvůli jeho poréznosti. Jedná se o boilie, které po zalití boosterem absorbuje opravdu velké množství tekutiny, zároveň zachová svou tvrdost, tuto vlastnost nemělo žádné předchozí boilie, které jsem doposud vyzkoušel. A to nejhlavnější, kapři ho žerou!

Začátkem září je již cítit mírné ochlazení, teplota vody klesla na 20 stupňů a já jsem přesvědčen, že nastal ten správný čas začít s krmnou kampaní.

report Po práci den nekončí Infinity Baits report Po práci den nekončí Infinity Baits

Zvolil jsem své oblíbené místo, kde mám jistotu, že se zde budou moci kapři v klidu krmit a nebude docházet k atakům vody od ostatních rybářů. Vzhledem k tomu, že nemám tolik časových možností, vyrážím na samotný lov jednou týdně na 3-5h po práci a to právě v době, kdy dostávají kapři v průběhu týdne svůj denní příděl.

report Po práci den nekončí Infinity Baits report Po práci den nekončí Infinity Baits

Chytám jednoduše, na jeden prut dávám samotnou N1 24mm na delší vlas, společně s PVA naplněné boilie stejné příchutě, navíc zalité boosterem. Tento prut umísťuji dále od krmného místa, kdy spoléhám na atraktivitu N1 s cílem odchytit opatrnější ryby. Na druhý prut nastražuji jednu kuličku boilie řady basic oliheň/chobotnice, opět s PVA stejné příchutě a umísťuji přímo do krmného místa. Potřebuji odchytit každou projíždějící rybu, proto v době lovu zásadně nekrmím, minimalizuji tak i nežádoucí záběry od tloušťů, kteří boilie milují.

report Po práci den nekončí Infinity Baits report Po práci den nekončí Infinity Baits

Nebudu to již natahovat, strávil jsem několik krásných podzimních chvil u vody, nikdy jsem neodcházel od vody zklamán a bez záběru. Některé dny brali jen menší kapři, které jsem okamžitě pouštěl, abych neztrácel drahocenné minuty, které utíkají na krátkých vycházkách pekelně rychle. Podařilo se mi chytit několik kaprů nad 10kg,včetně statného lysce, který je v našem úseku plném šupináčů opravdovým klenotem. Oba druhy boilie fungovaly na jedničku, spíše více záleželo na tom, jestli byli kapři více v krmné místě nebo jeho okolí, než na zvoleném boilie. Je konec listopadu, já sedím u PC, píši tuto zprávu od vody a už se těším na jaro. Hluboko v srdci doufám, že bude minimálně stejně úspěšné, samozřejmě opět s produkty Infinity Baits.

Mějte se krásně a na jaře opět u vody.

Karel Pazdera

report Po práci den nekončí Infinity Baits


**Karlovi jsme za zprávu od vody poslali 10% slevový kupón na další nákup.

Jdi na věrnostní program