Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

TÝDEN V JIŽNÍCH ČECHÁCH

13.9.2017

report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits

V srpnu jsem s rodinou vyrazil na týdenní dovolenou do Jižních Čech. Chtěli jsme spojit rybaření s výlety po okolí. Vybrali jsme rybník Mrhal, který nám připadal k tomu naprosto ideální.

Jelikož se jednalo o týdenní dovolenou, měl jsem hlavu plnou starostí, jak ke kočárku, cestovní postýlce a dalším nezbytnostem pro naše malé cestovatele dostanu do auta rybařinu. Byl to sice boj a musel jsem celkem osekat výbavičku, kterou jsem měl v plánu brát s sebou, ale nakonec jsme konečně vyjeli směr Jižní Čechy. Cesta se mi zdála nekonečná a já už se nemohl dočkat, až okouknu pro mě neznámou vodu a nahodím si. Byl jsem plný očekávání a po mých posledních výpravách, kdy se mi celkem dařilo, jsem doufal v ulovení spousty krásných ryb.

Po příjezdu na místo jsem se zaradoval. Přímo z chaty jsem viděl na krásný rybník. Pár kroků od verandy bylo velké molo a u něj k dispozici loďka. Pro lov jsem měl sám pro sebe velký kus rybníka a to moji naději na úspěch ještě zvětšilo. Po rychlém ubytování jsem se chopil rybařiny a rychle se nachystal k lovu. Připravil jsem stojan, pruty ( mohl jsem chytat na tři) a připravil pod háček moje oblíbené nástrahy N1 společně s pop up N1 obalené pastou to jsem dal na dva pruty a na třetí jsem dal Salmona s pop up Salmon, také obalené pastou.

report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits

Při pohledu z mola a i při následném přehazování jsem zjistil, že je tu dost trávy, a proto jsem své nástrahy pokaždé co nejvíce zatraktivnil a odlehčil. Ke každé montáži jsem nakobroval asi 20 kuliček Basic boilie - Spices/NHDC, které ke krmení používám nejraději.

O této vodě jsem věděl od kamarádů, že má pestrou osádku ryb od krásných kaprů, amurů až po jesetery, sumce a kupu dravců.Bohužel jsme se jich nezeptal na to podstatné.Ať jsem dělal co jsem dělal, tři dny jsem nezavadil o jediný záběr. Sice jsem neklesal na mysli a věřil tomu, co dělám a co mi funguje, ale potvrdilo se, že každá voda je jiná, ale také že ryba v každém období reaguje na různé nástrahy jinak.

Třetí den se u mě zastavil porybný, který byl velice vstřícný a dal mi několik užitečných rad. Sdělil mi také, že co ví od ostatních rybářů kapři najíždějí do míst, která jsou rozkrmena partiklem a hlavně řepkou. Tu jsem bohužel neměl. A také prý nejvíce ryb je nachytáno na sladké příchutě. Na to jsem ihned zareagoval a na dva pruty jsem dal bolies Švestka, které jsem opět dal do pasty stejné příchutě.

Ani ne za hodinku jsem měl první záběr. Ryba opravdu zareagovala na sladkou švestku. Bohužel jsem pár metrů před molem o rybu přišel. Ihned jsem prut nahodil zpět a zakrmil pár kuličkami boilie.

report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits

Doufal jsem, že ještě než půjdu spát nějakou rybu udělám. Ráno jsme měli v plánu jeden z výletů po okolí a tak jsem nespustil oči z prutů a vyhlížel záběr. Bohužel jsem čekal marně. Ráno jsme vyrazili do Hluboké navštívit místní zoo a já přemýšlel nad tím, čím po návratu konečně ryby přelstím.

Kolem páté hodiny stojím na mole, koukám na vodu a hledám, jestli se ryba neukazuje někde v mé blízkosti. Nezahlédl jsem ani šupinu. Švestku jsem tentokrát dal na všechny pruty a nahodil montáže na místa, ze kterých jsem měl pocit, že by záběr mohl přijít. Do odjezdu jsem měl už jen dva dny a já se trošku bál jestli nevyhořím úplně.

Naštěstí se nade mnou rybí osádka smilovala. Říkám si, že čtvrtek a pátek budou určitě moje šťastné dny. Je čtvrtek. Už brzy ráno sedím na verandě u kávy pruty nahozené a já v očekávání že uslyším zvuk mého příposlechu.

report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits

A hurá. Rozezní se příposlech a já opatrně zdolávám svého prvního jihočeského kapra. Nebyl to žádný obr, ale mě udělal velikou radost. Rychle jsme udělali pár fotek a šup s ním zpět do vody. Do večera jsem zdolal ještě jednoho kapra a jednoho jesetera. Ani jedna z ryb nebyla rozměru, nad kterým by lovec trofejních kaprů zajásal, ale já byl spokojený. V pátek jsem vstával s tím, že se pokusím nějakou rybu ještě dostat do podložky a třeba při troše štěstí bude mít alespoň 15+. Nakonec jsem zdolal ještě dva kapry, ale ani jeden z nich se této váze nepřiblížil.

V sobotu jsem odjížděl spokojený. Užil jsem si rodinu, navštívil krásná místa a i nějakou tu šupinu jsem viděl. Taky jsem si potvrdil, že příprava na každou výpravu je 50% úspěchu, a taky že mi trošičku chyběla rybářská pokora a čekal jsem, že to půjde samo. Příště budu připravený a bude líp.

Za Infinity Team Marek "Plotna" Baláš

report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits report Týden v Jižních Čechách Infinity Baits