Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

JARNÍ PŘEKVAPENÍ

14.5.2013

report Jarní překvapení Infinity Baits

Květnový pracovní týden rozdělil svátek a byl by hřích toho nevyužít a neprodloužit si víkend. V práci mi povolili dovolenou a já celý nedočkavý snoval plány, jak vše zaonačím a jak si zachytám. Brzké jaro mi víkendy zaplnili rodinné povinnosti a tak jsem se těšil jako malý kluk.

V úterý jsem si zavelel odjezd a jel směrem ke své milované řece. Byl jsem plný optimismu, ale o ten jsem při příjezdu k vodě lehounce přišel. Zdálo se, že podobný nápad s volnem si vzalo do hlavy víc lidí, takže moje oblíbená místa byla již obsypána jinými rybáři. Co teď? Nezbylo, než se vydat podél řeky a hledat nějaké jiné místo, které by bylo, díky celkem vysokému průtoku a velkému množství zetlelých trav a jiného nepořádku, alespoň trochu chytatelné. Po několika kilometrech jízdy podél řeky a několika peripetiích s bahnem na cestách se mi jedno místo povedlo najít. Řeka tam vykružovala zatáčku, takže proud se tlačil vně a na mé (vnitřní) straně se tvořila tišina s podstatně menším proudem než na druhé straně. Blížil se večer a tak jsem rychle vybalil a dal se do přípravy prutů.

Na jeden prut jsem nastražil 18mm mraženku v příchutí Stinky a na druhém prutu jsem stejnou kuličku doplnil o plovoucí Capr Nuggets v přichuti Banán. Obě montáže jsem dozdobil PVA punčoškou s Method mixem, který jsem zalil Liver Activem v příchuti Liver/Garlic.  Pruty jsem nahodil pár metrů od břehu a kolem montáží naházel hrstku boiliesu.

První kapr ochutnal Stinkyho následující den odpoledne  a utvrdil mě v přesvědčení, že jsem místo zvolil dobře. Šlo o 11,3kg těžkého šupináče ve výborné kondici.

report Jarní překvapení Infinity Baits report Jarní překvapení Infinity Baits

Při bližším prozkoumání protějšího břehu jsem našel místo, kde proud obtékal křoví a za ním se vytvořila malá tišina. Rozhodl jsem se tohoto prostoru využít a navečer, kdy už nehrozila lodní doprava, jsem  na toto místo vyvezl jeden prut. Protože díky vysokému průtoku nebylo možné vést vlasec vodou, použil jsem trollingový klips, který jsem připevnil k pařízku vrby a vlasec k němu vedl vzduchem. Místo se mi velice líbilo, byla v něm malá hloubka, prakticky nulový proud a tak jsem doufal, že se zde ryby budou krmit.

Se setměním přišla na vyvezený prut táhlá plynulá jízda. Přisekl jsem a kapr se okamžitě pustil dolu po proudu. Cítil jsem, že by se mohlo jednat o větší rybu a tak jsem ho opatrně zdolával, až jsem ho navedl do podběráku. Srdce se mi sevřelo radostí!! Šlo o nádherného řádkáče ve skvělé kondici, kterého váha ocejchovala číslicí  15,2 kg. Měl jsem z této ryby přímo obrovskou radost. Stinky opět ukázal svou sílu!

Následovalo ještě několik ryb menších velikostí, pár tloušťů, kteří se také rozhodli přikrmit a byl zde pátek, čas přesunu na Sraz Infinity teamu, ale to už je jiná kapitola…

Za Infinity team Mirek "Miky" Gabriel

report Jarní překvapení Infinity Baits report Jarní překvapení Infinity Baits report Jarní překvapení Infinity Baits report Jarní překvapení Infinity Baits report Jarní překvapení Infinity Baits