Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

BABÍ LÉTO NA ŘECE

17.10.2012

Když jsme si s Fosgenem plánovali na jaře podzimní výpravu, tak jsem věděl, že je to sázka do loterie. Můj zaměstnavatel mi totiž neumožňuje výběr dovolené operativně, ale musím si ji plánovat dlouho dopředu. To je v rybařině celkem problém, někdy je počasí pro lov optimální, jindy zase ne. Báli jsme se toho, říkali jsme si, že konec září a začátek října už bude pro pravou podzimní kaprařinu, kdy se kapři krmí na zimu, ten optimální termín.

Čím více se termín blížil, s tím většími obavami jsem sledoval vývoj počasí. O ochlazení nemohla být řeč, denní teploty se pořád točili kolem 20-ky a nám to dělalo celkem vrásky. Navíc kamarád Pavel, který na fleku, kam jsme měli jet už týden seděl nám žádné pozitivní zprávy neposílal. Jen kapří drobotina, cejni, tloušti, o větší rybu ani nezavadil. Stále jsme do posledního okamžiku doufali, že se to s naším příjezdem zlomí. Nestalo se tak. Po našem příjezdu kapři spolupracovali jen sporadicky, sem tam občas spletený záběr, většinou od menší ryby, nastala i situace, kdy jsme 3 dny nezavadili o rybu.

S sebou jsem měl mraženky Salmon Infinity v průměru 20 a 24, dále mraženky i hotovky N1, také ve velikostech 20 a 24. K Tomu nám „Šéf“ (Petr Pudil) přibalil na otestování novinky na přístí rok : Ananas-BA a Krab. Musím se přiznat, že úspěšnost těchto nových koulí mě velice překvapila. Průběžně jsem chytal na všechny druhy koulí, přesto nejvíc záběrů přicházelo na ověřenou klasiku Salmon Infinity a překvapivě právě na zmíněného Kraba. Tento nový kousek z dílny Infinity Baits má opravdu velký potenciál.


Ryby mi přicházely bohužel spíše menších velikostí 7-10 kg. V tu dobu byl opravdu problém se k nějaké větší rybě propracovat, většinu ryb jsem pouštěl přímo z podběráku Přesto si troufám tvrdit, že jsme byli celkem úspěšní, podle informací od kamarádů jsme byli prakticky jediní, kdo vůbec záběr udělal.

Co říci závěrem? Vůbec nelituji toho, že jsem tento čas u vody prožil. Ač ryby moc nepapaly, my jsme si užili spoustu legrace, načerpali nové zkušenosti a poučili se v mnoha ohledech pro příště.

Za Infinity Team Mirek „Miky“ Gabriel