Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

VÍKEND S DROBOTINOU

12.9.2012

Léto se překulilo do září a já už se těšil na víkend na svou oblíbenou řeku. Počasí se poslední dny rapidně zhoršilo, pršelo a ranní teploty už začaly padat směrem k nule, takže jsem přemýšlel, jaké boilies tentokrát použiji. Moc dlouho jsem se s tím trápit nemusel, hotovky Infinity N1 ve velikosti 20 a 24 mm byla jasná volba. Tyto koule jsou složeny z kvalitních rybích a játrových mouček, ptačích zobů, extraktů a atraktorů, navíc hotovky tyto složky krásně po vrstvách uvolňují a tím se stávají pro kapry naprosto neodolatelné.

Po příjezdu k vodě, přivítání s kamarády a vybalení jsem začal připravovat nezbytnou výbavu a mapovat si dno. Už po zapnutí echolotu mi teplota vody na display neudělala vůbec radost. Stále si držela letní standart 21,3°C a o nějakém ochlazování nemohla být vůbec řeč. Navíc pár telefonátů s kamarády na okolních úsecích řeky mi na náladě nepřidaly. Ryby se nechytaly nikde, naprosto se odmítaly krmit. Tyto zprávy nebyly pozitivní, ale vždy jsme se s tímto nějak poprali.

Pod háčky jsem nastražil po jedné kouli ve velikosti 24mm, nahodil na předem vybraná místa na korytě řeky a přikobroval pár kuliček. Nezbylo než čekat. Záběry začaly přicházet s nadcházejícím večerem, bohužel samé malé ryby. Malí kapříci, cejni, tloušti, dokonce i cca 65 cm sumec se nechal touto koulí zlákat. Největší ryba, co se mi tento víkend povedla dovést do podběráku byl krásný šupík, odhadem tak 7-8 kilo. Ani jsme ho neměřili a nevážili, přeci jen to byl kapřík z kategorie dorostu, ale byl natolik krásný a zajímavý, že jsem se s ním nakonec i vyfotil. O spoustu ryb jsem přišel ať už ve vázkách nebo se prostě vyřezaly.

Co říci závěrem? Ačkoli nám podmínky vůbec nepřály, povedlo se mi na břeh dostat vcelku dost ryb, i když menších velikostí, záběry přicházely s železnou pravidelností a krásně jsem si zachytal.  Proto hodnotím tuto výpravu  za zdařilou  už se těším na další.

Za Infinity Mirek „Miky“ Gabriel