Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

23. 06. 2018 | Zprávy od vody 2018

Znovu u vody

report Znovu u vody Infinity Baits

Další krásně prožitý dubnový víkend tam, kde to mám nejraději :-)

Po první úspěšné výpravě, se již nemohu dočkat až si opět nahodím. Vyrážím v pátek ráno ihned po práci, na stejné místo jako minule, které je už 2 týdny poctivě krmené.

Při minulé výpravě, mě hodně trápili tloušti, tak jsem si krmení na samotný lov nechal pár dní pořádně dosušit, jak se řiká, "na šutr" aby vydrželo nátlaku těchto nenasytných ryb. Na lov, jsem měl připravené zbytky z minulého roku a to SMOKED SALMONA a N1. Po pár hodinách lovu, jsem si připsal na účet asi 5 tloušťů trofejních velikostí. Bohužel ani 2x24mm tvrdé boilie na dlouhém vlasu nepomohlo. Poslední možnost která mě napadá, je přestat krmit, aby tyhle "škůdci" odplavali pryč. A tak za celé odpoledne už do vody nepadla ani kulička.

report Znovu u vody Infinity Baits report Znovu u vody Infinity Baits

Lehce přikrmuji až večer. Tloušti už tu nejsou, kapr se sem tam nějaký ukáže, ale do půlnoci jsem bez záběru. Brzké ráno a dopoledne jsem stále bez kontaktu s rybou a začínám být lehce nervózní. Kapři se dost ukazují, je vidět, že tu jsou. Tak kde je chyba? Přehazuji pruty a místo 24mm N1, tam dávám jen půlku 20mm kuličky a jednu malou umělou plovoucí kukuřičku. Netrvalo to dlouho a během poledního pařáku přichází záběr od krásného šupíka, odhadem kolem 10kg. A během odpoledne jsem chytil ještě 2 menší kapříky. Zmenšení nástrahy byla zřejmě dobrá volba.

Těsně po setmění přichází ukázková jízda a po asi dvaceti-minutovém boji podebírám 50m po proudu od místa krásného lysáka, 13.90kg opět na N1. Během focení se mi rozjíždí i druhý prut a tak focení urychluji, kapra rychle pouštím, abych ho tu netrápil a běžím k druhému prutu. Po chvilce jsem měl na podložce dalšího lysáka, o poznání menšího, ale opět krásného. Pohled na tyhle ryby prostě neomrzí. Ráno spokojeně balím a rovnou přemýšlím, kdy a kam pojedu příště. U vody je prostě nejlíp.

Tomáš Sekera


** Tomášovi jsme za zprávu od vody poslali 10% slevový kupón na další nákup.

Jdi na věrnostní program