Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

28. 02. 2021 | Zprávy od vody 2021

Zimní chvilka u vody

report Zimní chvilka u vody Infinity Baits

V prosinci jsem s mým kamarádem Michalem Masným strávil na úseku naší největší řeky super den. Chladné počasí jako na houpačce, to je to pravé pro rybářský úspěch, a tak nebylo o čem.

Lov jsme pojali opatrně, na velmi chladnou vodu a omezený čas jsme zvolili jen 3m proutky s těžšími method krmítky. Stav průtoku Labe byl na původně vybraném úseku lehce zvednutý, takže jsme prohazovali jen hrany koryta, kde se krmítka dala udržet.

report Zimní chvilka u vody Infinity Baits report Zimní chvilka u vody Infinity Baits

Jako návnadu do krmítek jsme použili krmítkovou směs oliheň s totožnými peletkami. První záběr přichází Michalovi, jeho prut tam ležel asi 5 min a v podběráku končí krásný šupík o váze okolo 8 kg.

Tímto začíná kolotoč záběrů od menších ryb, kapříci do 60 cm, nádherní karasi a pár tloušťů, takže o zábavu je postaráno. Kolem jedné odpoledne dostává Michal krásný záběr a po krátkém souboji fotíme kapra s váhou 13 kg.

Během jeho pouštění dostávám záběr, konečně se i na mě usmálo štěstí a na podložku pokládám kapra kolem 10 kg. Pár fotek a jde zpět.

report Zimní chvilka u vody Infinity Baits report Zimní chvilka u vody Infinity Baits

Přichází krátká odmlka, při které nás navštívila i rybářská stráž. Kontrola je v pořádku, a tak se pouštíme do řeči o místních úlovcích a příhodách. Při debatě jsem se jen ze zvyku koukl na pruty a stalo se něco skvělého. Viděl jsem jen lehké poklepání špičky a swinger se pomaličku lepí k prutu. Zvedám ho. Pár otoček a už v tu chvíli tuším, že se jedná o lepší rybu, která jede korytem bez klepání hlavou. Po chvilce se objeví na hladině slušná ryba. Při podebírání se na mě Majkl otočí a říká, „To je zase Žižka.“. Ano, můj známý z konce prázdnin se po 3 měsících přišel podívat. Je stále na té samé váze těsně pod 15 kg. Krásná stará ryba, která už nenabírá na váze. Jsem velmi rád, že je stále v kondici a daří se jí. Tak snad zas někdy!

Na této krátké vycházce jsme používali typy menších nástrah pop up nebo nuggets příchutí: oliheň, švestka a banán.

Za Infinity team Vojta Král s Michalem