Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

02. 11. 2016 | Zprávy od vody 2016

Vymodlený kapr

report Vymodlený kapr Infinity Baits

Kapr 15,7 kg na boilies N1 s nuggetou

Jaro a podzim, pro mě nejkrásnější čas, který je možné trávit na rybách. Celé tropické léto jsem se těšil, až horka pominou, voda se ochladí a kapři začnou futrovat zásoby na zimu. Jenže... pracovní povinnosti mi celý říjen ukotvili v práci a tak jsem byl nesmírně šťastný, že se mi podařilo urvat poslední prodloužený víkend tohoto veskrze pracovního měsíce.

Vyrážel jsem na svou oblíbenou řeku, kde už na mě čekal Kuba Turek, který dojel už den předem a jak mi referoval, žádný šlágr. Ryby nespolupracovali a tak jsem k vodě přijížděl s pocity, že to bude zase čistý průstřel, jak se stávalo poslední dobou, až na pár malých ryb, tradicí. Přesto, ve skrytu duše jsem doufal v něco jiného. Chvíli po mě dorazil ještě kamarád Karel a tak v plné sestavě jsme se dali do přípravy prutů a vybalování.

report Vymodlený kapr Infinity Baits report Vymodlený kapr Infinity Baits

Na tuto výpravu jsem se vyzbrojil dvěmi příchutěmi boilies a to Stinky a N1, k tomu nezbytné pop up, pasty a nuggety. Na jeden prut jsem našil 20mm kuličku N1 v pastě spolu s plovoucí nuggetou stejné příchutě, na druhý prut samotnou 20mm kouli Stinkyho v pastě. Po náhozu jsem kobrou zakrmil a konečně si mohl chvilku oddechnout u hrnku kafe.

Zhruba po hodině a půl od náhozu se mi rozjel prut s nastraženým boilies N1. Krásná plynulá jízda, lehce jsem přiseknul a užíval si zdolávání ryby, která se v prvních momentech nezdála být vůbec zajímavá. Čím blíže břehu ale byl, tím jsem měnil názor a když se konečně kapr ukázal, moje radost neznala mezí. Hlavně ho nevyřezat! Stále se mi nedařilo rybu přitáhnout úplně ke břehu a při bližším pohledu jsem zjistil proč. Kapr při zdolávání u dna nabral vlasec, který nějaký rybář utrhl a ten teď bránil v tom ho přitáhnout k podběráku. Naštěstí Karel přispěchal na pomoc a takřka akrobatickým náklonem nad vodu se mu podařilo kapra podebrat. Utržený vlasec i s montáží jsme zdárně vyprostili a pak už šup s kaprem do bazénku. Váha se ustálila na čisté hmotnosti 15,7kg. Nezbytné focení a kapr putoval zpět odkud jsem ho vytáhl. A proč vymodlený? Poslední měsíce mi tato řeka neskutečně školila a já se nemohl přehoupnout přes hranici 10kg. Už jsem začínal pochybovat o svých schopnostech a začínal spekulovat, že mi tuto řeku někdo proklel. Nakonec jsem to ale zlomil, ta radost byla neskutečná.

report Vymodlený kapr Infinity Baits report Vymodlený kapr Infinity Baits report Vymodlený kapr Infinity Baits

Tímto kaprem to začalo, ale bohužel i skončilo. Mimo Karla, který si potahal tlouště a malého cejna, jsme už neměli kontakt s rybou. Přesto jsme si tento víkend užili. Kuba nám připravil luxusní domácí hamburgry, bylo veselo a krásně jsme si zase pokecali. Jen ta doba lovu! Ve 22:00 stahovat, v době, kdy začíná ten správný čas a ryby začínají luxovat dno, je opravdu tragické. Ale bohužel, takové jsou na svazové vodě pravidla. Třeba se to ale jednou změní a i my si užijeme normální rybolov, nejen v exponovaných měsících, tak jak je to běžné v civilizovaném světě.

Přeji všem spoustu krásných chvil u vody.

Za Infinity Team Mirek "Miky" Gabriel