Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

22. 04. 2020 | Zprávy od vody 2020

Vymodlení kapři

report Vymodlení kapři Infinity Baits

Už pěkných pár měsíců jsem se nemohl dočkat jara a první výpravy na soustavu nádrží, která mě několik posledních let přitahuje jako silný magnet. Tentokrát padla volba na mělkou nádrž, kde většinou začíná jarní aktivita kaprů o něco dříve než na té větší a hlubší.

Přes den bylo počasí nádherné a užíval jsem si na duben nezvykle vysokých teplot s přídavkem ostrého slunce. Naopak v noci padala teplota dost nízko. Tento fakt se spolu s nestálým tlakem vzduchu ukázal jako největší problém a každý záběr od kapra byl opravdu vymodlený.

report Vymodlení kapři Infinity Baits report Vymodlení kapři Infinity Baits

Během výpravy jsem zkoušel nasadit i menší a atraktivnější nástrahy, ale taková změna znamenala brzký záběr od cejnů. Musel jsem tedy zůstat u panáčků vytvořených z 24mm potápivé kuličky a malé reflexní pop-up nugety. Osvědčila se mi příchuť N1, která díky své atraktivitě fungovala v chladné vodě dobře a dopomohla mi k ulovení dvou krásných lysců.

report Vymodlení kapři Infinity Baits report Vymodlení kapři Infinity Baits

Věřím, že v dalších týdnech se kapři začnou více krmit a při mé tradiční květnové akci se mi opět podaří přelstít ta pravá kapří monstra.

Za Infinity team Rosťa Souček