Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

29. 06. 2016 | Zprávy od vody 2016

Ve tření

report Ve tření Infinity Baits

Vyjet začátkem června na řeku za kapry je vždy tak trochu sázka do loterie. Nejen že kvete topol, jehož sladké chmýří se jako sněhové vločky snáší na hladinu a ryby se s ním s oblibou krmí, ale začíná i období milostných hrátek. Když se tyto faktory sejdou souběžně, tak moc šancí na ulovení pěkného kapra nezbývá. Zvažoval jsem, jestli má cenu vůbec někam jezdit, ale nakonec jsem si řekl, než sedět doma u televize, u vody bude vždy lépe.

report Ve tření Infinity Baits report Ve tření Infinity Baits

Už při jízdě na jedno z mých oblíbených míst jsem si říkal, že tentokrát u vody moc velký nával nebude. Místa, která jsem míjel, a která jsou pernamentně obsazená, zela prázdnotou a až na pár nadšenců, stejných jako já, u vody prakticky nikdo nebyl. Na „mém“ fleku naštěstí nikdo neseděl a tak jsem se mohl věnovat vybalování a přípravě krmení pro ryby.

Bylo mi jasné, že to nebude o žádném velkém krmení, řeka je sice hladová, ale přirozené potravy bylo tolik, že by to bylo jen házení hrachu na zeď. Zvolil jsem tedy taktiku menšího zákrmu, ale o to více atraktivního. Ještě doma jsem uvažoval jaké nástrahy zvolit a nejlépe z toho vyšlo boilies Monster Crab a N1. Tyto dvě příchutě jsou pro mě na řece naprosté jedničky. Takže jsem vlastně ani moc dlouho přemýšlet nemusel.

report Ve tření Infinity Baits report Ve tření Infinity Baits

Na zákrm jsem si připravil směs nařezaného boilies a pelet. Vždy pro každou příchuť zvlášť a to vše zalil boostrem a zasypal přáškovým Liver Activem. Vzniklou směs jsem nechal nějakou chvíli odležet, aby se vše spojilo, a mezitím jsem postavil tábor. Už když jsem krmení připravoval se mi zdálo, že mám v kýblech stále stejné množství a to pořád řežu a krájím. Nakonec jsem přišel na důvod! Amina, naše čuba, číhala pod stolem a využila každé nestřežené chvilky, aby mohla rybám ujíst. Zjevně jí chutnalo, taky nedáváme kaprům žádné hnusy, jen samé prvotřídní věci!

Jeden prut jsem umístil podél břehu, zde jsem zvolil boilies Monster Crab s POP UP dumbleskou stejné příchutě, druhý prut s boilies N1 v pastě jsem poslal trochu dále, směr koryto. Zakrmil jsem připraveným mixem a nezbývalo než čekat.

Prvního záběru od kapra jsem se dočkal v brzkých ranních hodinách. Akorát se rozednilo, já popíjel ranní kávu a v tom se to rozjelo. Ozval se prut, který jsem měl hozený podél břehu u stulíkového pole a byl z toho malý čiperný násaďák. Už nějakou dobu vozím s velkým podběrákem i plavačkové očko, pro tyto případy naprosto ideální. Kapříka jsem si cvaknul jen v podložce a poslal ho zpět.

report Ve tření Infinity Baits report Ve tření Infinity Baits report Ve tření Infinity Baits

Dalšího záběru jsem se dočkal až večer, N1 zafungovala jako vždy a po krátkém zdolávání jsem podebral hezkého 8kg řádkáče. I když relativně malá ryba, tak mi udělala obrovskou radost, popravdě jsem nečekal, že v tom marastu vůbec něco „většího“ chytím. Ale podařilo se.

Do konce víkendu se až na pár cejnů a tloušťů nic dalšího nepodařilo. Měl jsem sice ještě jeden slušnější záběr, ale ryba se mi po několika vteřinách zdolávání vypnula a tak jsou jen čiré spekulace, jaká asi mohla být..

I když jsem před víkendem zvažoval, zda má vůbec smysl někam jet, jsem opravdu rád, že jsem nepodlehl skepsi a vyrazil. Ten pár ryb a pohoda za to určitě stáli.

Za Infinity team Mirek „Miky“ Gabriel