Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

07. 02. 2021 | Zprávy od vody 2021

Úspěšných 40 hodin

report Úspěšných 40 hodin Infinity Baits

Venku už je zima, nepříjemné vlhko a fouká studený vítr. Není se čemu divit... je konec listopadu. Nic z toho mě ale nemůže odradit od nečekané akce u vody na nádrži nedaleko od Brna, na kterou mě pozval kamarád Milan. Vždyť mohla být pro rok 2020 tou poslední.

Dlouho jsem nepřemýšlel a na necelé 2 dny lovu jsem pobalil vše nezbytné, vyzvedl Milana a bez dalšího zdržování jsme vyrazili na lovné místo.

Do vody, která měla kolem 10ti stupňů jsme jako nástrahy zvolili malé dumblesky Stinky a N1, které jsou na takto studenou vodu pro mě ideální variantou. Nepředpokládal jsem, že aktivita ryb bude nějak vysoká a věděl jsem, že jakýkoliv kapr v podložce bude úspěch. Šlo hlavně o to přijít na jiné myšlenky a užít si chvíli v přírodě. Proto jsem krmil pouze malým množstvím půlených 20mm bolilies N1, Frankfurtská klobása a trochou spařené řepky. Celý mix jsem ještě zalil boosterem N1, aby atraktivita zákrmu byla zaručená.

report Úspěšných 40 hodin Infinity Baits report Úspěšných 40 hodin Infinity Baits

Po zmapování dna, nahození udic a vybudování zázemí začala ta správná pohoda. Brzo zalezlo slunce za horizont a pravděpodobnost záběru klesala stejně jako teplota, která se velmi rychle dostala pod 0°C. I přes nepřízeň počasí se nám díky vynaloženému úsilí podařilo přeci jen záběrů dosáhnout. Když jsme slyšeli zvuk příposlechu, v mžiku jsme opustili komfort bivaku a vyhřátého spacáku, abychom byli u prutu včas. Jak už bývá zvykem, Milan dostal záběr jako první a hned z toho byl krásný 15,2kg těžký koženáč. Nedlouho po něm, těsně po rozednění, přišel záběr i mě a v rukou jsem si mohl potěžkat neskutečného lysce s váhou 18,6 kg. Byl jsem velmi spokojený a už teď jsem považoval naši krátkou výpravu za úspěšnou. To jsem ještě nevěděl, co se bude dít později.

report Úspěšných 40 hodin Infinity Baits

Přes den byla aktivita podle předpokladů velmi nízká. Do podběráku se dostal pouze jediný cca 7kg šupináč a dvojice cejnů.

Po setmění a dobrém grilovaném mase se nám příposlechy rozezněly téměř současně. Milan se po souboji radoval z dalšího pěkného lysce atakujícího 16kg. Můj souboj byl o poznání delší. Ryba, se kterou jsem se přetahoval, byla neskutečně těžká a nebylo možné ji odlepit ode dna. Když se mi podařilo dotáhnout ji až na šokový vlasec, rozhodl jsem do souboje trochu více opřít. Byla to chyba, které jsem velmi litoval. Kapr se mi vyřízl, aniž bych ho zahlédl. Vyčítal jsem si tohle školácké pochybení dlouho do noci. Naštěstí jsem po pár hodinách dostal možnost ještě jednu, abych si napravil chuť. Hned na první kontakt jsem cítil, že je to opět pěkná ryba a tentokrát jsem byl u zdolávání opatrnější. Vyplatilo se a smutek z předchozího neúspěchu byl zcela pryč, protože podložku jsem neměl naplněnou takovým způsobem už velmi dlouho. Šupináč s délkou 104cm a váhou 21,3kg byl jasným důkazem, že trpělivost růže přináší.

report Úspěšných 40 hodin Infinity Baits

Brzy dopoledne jsme vše sbalili. Odpočatí a spokojení jsme vyrazili zpátky ke svým rodinám vyprávět, jak úspěšných a záživných 40 hodin jsme mohli i díky nim trávit tam, kde se takzvaně zastaví čas.

Nepodceňujme žádnou vodu ani záběr, vynaložme maximální úsilí a pečlivost při lovu a samotné přípravě, chovejme se k přírodě slušně, vše se nám jednou jako bumerang vrátí! Alespoň mě se to zatím vyplácí.

Přeju všem úspěšnou sezónu 2021. Mějte se!

Za Infinity Team Jarda Zika