Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

10. 07. 2016 | Zprávy od vody 2016

Týden plný překvapení

report Týden plný překvapení Infinity Baits

Už se to stává tradicí, každý zlom jara a léta vyrážíme na týden k vodě. Nejinak tomu bylo i letos. Tentokrát ve dvou (respektive čtyřech) jedeme s Petrem za kapry. Předcházela tomu volba lokality, zvažovali jsme 2 alternativy a vedli jsme dlouhé diskuze s „pro a proti“, nakonec volba padla na pískovnu v Jižních Čechách. Kapři by už podle informací měli být po tření. Odjížděl jsem s rozporuplnými pocity, tato voda mi už párkrát pěkně vyškolila a nedala mi zatím rybu přes 10 kilo.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

Nabalili jsme ve výrobně potřebný proviant pro ryby, nakoupili proviant pro sebe a vyrazili na místo našeho týdenního přechodného bydliště. Sobota není zrovna ideální doba na začátek výpravy, ale jinak se nedalo, pracovní povinnosti nám jinou možnost nedali. Stalo se, čeho jsme se ve skrytu duše báli, „naše“ místo bylo obsazené, naštěstí rybářem, který vyrazil jen na den, a tak jsme, posedávajíc na cestě u hromady bagáže, pili kávu a probírali budoucí strategii. K večeru to dotyčný naštěstí zabalil a tak jsme se fofrem pustili do vybalování, mraky nevěstily nic pěkného a dá se říci, že jsme to stihli za minutu dvanáct. Ještě stíháme umístit bójky a první zákrm a pak se rozprší. Déšť nás s přestávkami provázel prvními třemi dny.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

S sebou jsme si vzali 3 příchutě boilies: Salmon Infinity, Wasabi a Pinky. K tomu nepostradatelné pasty, POP UP dumblesky, dipy, Absolut powers. První dvě bójky jsme usadili na odhozové vzdálenosti na lavice, další dvě bójky na zajímavé zlomy v podstatně větší vzdálenosti. Strategie byla jednoduchá, na bližší bójky jsme začali krmit plošně boilies Pinky, seděli na dlouhé kose, kde jsme předpokládali, že budou kapři projíždět. Zadní jsme krmili střídměji, vždy jen zásypkou k montáži, a to boilies Wasabi a Salmon Infinity.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

První záběry na sebe nenechaly dlouho čekat, ale velikost ryb nebyla taková, jakou by jsme si představovali. Kapři mezi 50-60cm spolu s cejny a tloušti nás bohatě vytěžovali, ale my čekali pořád na něco většího. Do toho se nám odlepila havlinka na velkém člunu, naštěstí jsme s sebou měli záložního malého Kolibříka, takže nafouknout a šup s ním na vodu.

Čtvrtý den se počasí přehouplo do tropických teplot a večer to přišlo. Flajzar začal hrát oblíbenou písničku a prut od zadní bójky s jednou 24kou Wasabi se rozjel. Zásek a po 15-20 minutách mi Petr podebírá krásného kapra. Už při zdolávání mi bylo jasné, že to nebude nějaký dorostenec. Petr ještě ve vodě přendává kapra do saku a zkusmo převáží. Začne se usmívat a hned je mi jasné, že to bude TOP ryba. Druhé vážení už probíhá v bazénku. A JE TO TAM!!! Krásných 20,4kg kapří krásy, já si po dlouhých 8 letech zvedám osobák!!

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits Kapr 20,4kg na boilies Wasabi

Jsem neuvěřitelně šťastný, jak mi tato voda doposud školila, tak teď mi to touto jednou rybou bohatě vynahradila. Doutník, který skoro celých osm let vozím právě pro tuto příležitost, se konečně dočká vybalení z tubusu. Euforie nezná mezí, probíhá nezbytné focení a pak se kapr vrací zpět do své domoviny. Dlouho sedím a rozdýchávám tento zážitek, kdo toto nezažil, neví co je adrenalin….

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

Stále pravidelně krmíme, přeci toto nebude poslední slušná ryba. Na sebe samozřejmě také nezapomínáme, jeden den jsme si udělali luxusní burgry, jen jsme se oblizovali. Pak se i Petr dočkal větší ryby, kapr kolem 10 kilo, bohužel tření se na něm podepsalo a jeho hřbetní ploutev byla právě v hojivém procesu. Takže jen fotka v podběráku a pustit zpět. Nemělo smysl kapra vystavovat dalšímu riziku.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

Vynahradil mu to další kapr, mohutná jízda a kapr si to neomylně namířil do zátoky. Petr ani chvilku neváhal a pustil se za ním na člunu. Pěkně ho povozil. Nakonec i tento kapr skončil v podběráku. Krásný nízký 13,1kg vážící šupináč nám všem udělal velkou radost. Boilie Pinky opět ukázalo svou sílu.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits Kapr 13,1 kg na boilies Pinky

Přišla bouřka a přinesla nám, spolu s deštěm, kroupy. Hodinu se nad námi točila a kroupy nám nemilostně bičovali stěny brolly. Naštěstí jsme vše ve zdraví přežili.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity Baits

Ale mělo to i pozitivní stránku. Má přední bójka, která mi do této doby dávala jen malé kapry a cejny, kterou jsem celý týden poctivě krmil, se probudila. První vlaštovkou byl večerní krásný zdravý šupináč 13,7 kg a o několik hodin později velký bojovník, kapr 15,9 kg. Toho jsem si obzvlášť užil, nedal mi ani metr zadarmo a jeho zdolávání byl pro mě opravdovým zážitkem. Nezbytných pár fotek jako vzpomínku a někdy příště.

report Týden plný překvapení Infinity Baits report Týden plný překvapení Infinity BaitsKapr 13,7kg na boilies Salmon Infinity Kapr 15,9kg na boilies Salmon Infinity

Dalších pěkných ryb už jsme se do konce výpravy nedočkali, měli jsme pouze záběry od menších ryb, které nás provázeli celým týdnem a bez kterých by to nebylo tak zajímavé. Byl to opravdu povedený týden, počasí nám ukázalo všechny tváře léta a na podložku se podívalo několik opravdu krásných ryb. Už se těším, až si takovou výpravu zase zopakujeme.

Za Infinity team Mirek „Miky“ Gabriel