Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

22. 09. 2015 | Zprávy od vody 2015

Snaha se cení

report Snaha se cení Infinity Baits

Naplánoval jsem si další kapří výpravu, ale tentokrát bylo všechno jinak než, před třemi měsíci nazpět. Odhadem k 10-ti metrům vody na sloupci méně, nalodění sice možné, ale narovinu říkám, že jsem si máknul.. Přijel jsem na vytipované místo, kde jsem po 36 hodinách vytáhl 8mi a 10ti kilového kapra, avšak aktivita na hladině žádná, silný proud a zakalenost vody mě znepokojovala. Vzápětí se rozhoduji, že změním místo. Naházel jsem výbavu do lodi a vydal se na poslední dva dny hledat nové místo.

Nové místo se mi líbí a to nejen z důvodu, že jsem mohl chytat na odhoz, ale hlavně široko daleko ani živáčka. Na „korejtko“ jsem kobrou dopravil 3kg Monster Craba a mělčinu jsem proházel směsí Wasabi, Salmona a halibutek, co mi zbylo z předešlých výjezdů.

První záběr na novém místě přichází druhý den v osm ráno a vyklubal se z toho 80-ti centimetrový šupík okolo 9ti kil, kterému zachutnal Salmon s pop-up dumbelskou stejné příchutě.

report Snaha se cení Infinity Baits report Snaha se cení Infinity Baits

Dokrmil jsem a čekal co se bude dít. O hodinu později další záběr a tentokrát pěkně stavěný šupík k 10-ti kilům, ovšem tentokrát na dvě 18-tky dipovaného Craba. Nebudete tomu věřit, ale nahazuji a opět krmím. Poslední den přede mnou, do této doby mám z nového místa čtyři kapry přes deset a několik kaprů mezi 7-9kg. Je poledne, vařím si vejce natvrdo a prut s dvěma 18-tkama Craba pod hákem si sebral dle tahu lepší kousek.

Po chvilce podebírám širokého šupináče, kterému vážím lehce přes 15 kilo a vím, že vynaložená dřina za to stála a domů pojedu spokojený. (Tedy až na tříhodinový vítr, během kterého jsem přišel o pár cajků)

Přeju Vám všem úspěšný podzim a zase třeba někdy! :)

Za Infinity team Rejdy Svoboda

report Snaha se cení Infinity Baits report Snaha se cení Infinity Baits report Snaha se cení Infinity Baits