Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

10. 05. 2020 | Zprávy od vody 2020

První jarní

report První jarní Infinity Baits

Koncem března a začátkem dubna jsme podnikly s parťákem Liborem dvě výpravy na naši oblíbenou svazovou vodu. První část výpravy se odehrávala na hlubší části jezera, kde jsme ani jeden z nás nikdy nelovili. Na místě jsme zůstali čtyři dny, bohužel bez záběru, ale i tak nás pobyt na novém a neznámém úseku bavil. Okolní krajina a hlavně ten klid kolem vody byl k nezaplacení.

Pokračování výpravy se odehrávalo na mělčí části jezera. Počasí se ustálilo a my doufali, že kapři budou na mělčiny najíždět. Na lovná místa byla jediná cesta po vodě, tak nezbývalo nic jiného, než nafouknout čluny a přepravit se k místu, kde jsme hodlali lovit. Již rutinní záležitost v podobě nachystání tábora a zavezení prutů nám zabralo určitý čas, ale měli jsme před sebou týden lovu, tak nebyl důvod spěchat.

report První jarní Infinity Baits report První jarní Infinity Baits

První večer byla ryba hodně aktivní a taky přišli tři záběry po sobě, bohužel bez výsledku. Za celý pobyt to byl boj o každý záběr, ryby prostě nechtěly spolupracovat, ale přeci se pár kaprů spletlo na nastraženou N1 na panáčka s plovkou N1, která je na místní vodě top kombinace. Jednalo se sice o kapry do osmi kilo, ale i tak nás potěšili.

report První jarní Infinity Baits report První jarní Infinity Baits

Ne vždy je rybařina o těch největších rybách, člověk by si měl hlavně vážit přírody okolo a pečovat o ni. Ještě teď se najdou lidé, kteří si ji pletou se skládkou, což je hodně smutné. Všem Vám přeji úspěšnou sezónu 2020 a hodně osobáků na kontě.

Aleš Gramel