Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

18. 11. 2015 | Zprávy od vody 2015

Podzimní volání

report Podzimní volání Infinity Baits

Jako každý rok, tak i letos přichází chmurné počasí, kdy se den krátí a noc prodlužuje. Rána bývají mrazivá a dávají na vědomí, že začíná to správné počasí na lov trofejních kaprů. Ani já jsem nechtěl být pozadu a vyrazil jsem na týdenní výpravu na svou oblíbenou svazovou vodu.
Přípravy nepodceňuji, z předešlých let v tomto období vím, že počasí bývá opravdu nevyzpytatelné. Člověk se musí držet v suchu a v teple, aby si strávenou dobu u vody užil a mohl na břehu fungovat na 100% a né, aby se třásl zimou a dělal vše s odporem.
Měl jsem pracovní víkend, tudíž vyrážím k vodě až po práci a mám co dělat, abych vše stihl rozložit za světla. Naštěstí jsem si věci do auta připravil den předem a ušetřil si tak cenné minuty. Po příjezdu na místo nastává běžná rutina, nanošení věcí k vodě a naskládání na člun, dělám to tak často, že už mi to nedělá sebemenší potíže. Vyrážím na vytipované místo, které je na štěstí volné. Rychle rozbaluji výbavu a připravuji vše potřebné, montáže posílám do vody za tmy. Zajímavá místa na dně již znám a nahazuji směrem přímo na ně. Důkladné označení míst nechávám na druhý den, kdy bude více času a hlavně světlo.
Krmení jsem zvolil tentokrát trochu odlišné, než bývám zvyklý. Salmon Infinity samozřejmě zůstává, ten na podzimní výpravy nesmí chybět, ale doplňuji jej Pinkym a Kořeněnými játry.
Následující den nacházím místa, ze kterých jsem již v minulých výpravách nachytal spoustu krásných ryb. Vím, že tato místa jsou produktivní po celý rok, ale znáte to, jsme na rybách a nic není pravidlem.
Na první záběr čekám dva dny, bohužel se jednalo o cejna, který dorážel na Salmona nadlehčeného pop-up dumbels Stinky, až se napíchl na háček. Škoda, na kapra si budu muset ještě počkat. Další den přichází druhý záběr a na jeho konci bolen..kde ty kapři jsou?? Pokládám si otázku. Je vidět, že kapří aktivita není taková, jakou bych si přál, ale bojuji dál.

report Podzimní volání Infinity Baits report Podzimní volání Infinity Baits
V noci téhož dne přichází tak očekávaný záběr, který nasvědčuje prvnímu kaprovi. Zobl si Salmona s dumbels Stinky. Jedná se o šupináče lehce pod 10kg, ale byl jsem rád, byla to první vlaštovka.
Následující dny se mi daří chytat menší kapříky, což mi vůbec nevadí, alespoň se něco děje a nenudím se. Druhý prut stále mlčí, rozhodl jsem se pro změnu nástrahy za Kořeněná játra. Vyplatilo se. V noci téhož dne přichází záběr, na jehož konci je kapr s váhou kolem 10kg. Bylo evidentní, že kapři lépe přijímali boilie s větším obsahem rybích mouček.
Do konce výpravy zbývalo pár dní a já odchytával menší kapříky. Ve vysněného obra jsem stále doufal, ale bohužel nepřišel. Podařilo se mi pochytat několik kaprů s váhou kolem 10kg a jednoho přesahující tuto hranici.
Nadešel den balení a vracení se do běžného života, ale né na dlouho.. Věděl jsem, že za týden budu stát na břehu jezera znovu a budu opět pokoušet své štěstí.

Za Infinity Team Tomáš ,,Lassmy“ Lassmann

report Podzimní volání Infinity Baits report Podzimní volání Infinity Baits