Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

29. 10. 2015 | Zprávy od vody 2015

Podzimní říjnová

report Podzimní říjnová Infinity Baits

Začátkem podzimu se nám konečně podařilo vyrazit na delší výpravu na ryby. Jedeme znovu na naši oblíbenou pískovnu u Hradce Králové. Při příjezdu nás uvítal studený vítr a ochlazení, nás však hřálo vědomí několikadenního lovu a odpočinku.

Pro tuto výpravu jsem vsadil na sladší příchutě a to JAHODA/RYBA A BANANA. K nim jsem si vzal Melasové peletky, které jsem mírně rozdrtil a udělal z nich PVA, spolu s nakrájenými kuličkami boilie, a to všechno jsem přelil hustou melasou. Základní plošné zakrmení peletkami místní výroby a partiklem nesmělo chybět, a tak už naplněná raketa létala do vytipované vzdálenosti 90m. Místo jsem dokobroval několika kuličkami boilie. První den večer přichází záběr od pěkného cejna kolem 55cm. Do rána už nás ryby nechali spát a odpočívat.

report Podzimní říjnová Infinity Baits report Podzimní říjnová Infinity Baits report Podzimní říjnová Infinity Baits

Ranní větší zakrmení, přehození prutů a zasloužená snídaně. Takové bylo čtvrteční ráno. Přešel jsem na jemnou návazcovou šňůrku 10lb a zkouším ořezat boilie na menší, asi 10mm průměr a balím jej do obalovačky. Během dopoledne začalo pršet a déšť vydržel s malými přestávkami až do večera, zakrmování ve větru a dešti nebylo zrovna příjemné, ale dodržel jsem plán co dvě hodiny doplnit lovné místo. O půl třetí přichází konečně parádní jízda na mém pravém prutu, kde jsem trošku experimentoval a tygří ořech zabalil do obalovačky RYBA/JAHODA. Po parádním souboji v podběráku končí první kapr výpravy - šupináč s 82cm a 10,6kg. Foto na památku a už si odplouval zpět do revíru. Do setmění přichází ještě záběr od cejna, který atakuje 60cm.

Páteční ráno opět více zakrmujeme lovné místo, když v tom se mi rozjíždí prut, kde mám boilie JAHODA/RYBA v obalovačce. 68cm dlouhý šupináč bojoval, ale nakonec byl přemožen a zdokumentován. Dokrmíme místo, přihodím pár kuliček a pak stahuji pruty Blanky, která odjíždí na nákup. Během chvíle se ale hlásí příposlech s další jízdou. Osamocen zdolávám šupíka měřícího 73cm…fotografování samospouští je vždy oříšek, ale fotka se myslím povedla :-D. Do večera už bohužel žádný záběr nepřichází a tak se věnujeme žolíkům a svařáčku.

report Podzimní říjnová Infinity Baits report Podzimní říjnová Infinity Baits report Podzimní říjnová Infinity Baits

Sobotní SPOMBOVACÍ rozcvička, přehození prutů a jdeme snídat. Jízda na mém prutu nás však vytrhává z poklidné snídaně. První záběr na příchuť BANANA, po chvilce rybu otočím a začínám opatrně zdolávat. Ryba jde podezřele lehce ke břehu. U mola se mi poprvé ryba ukáže a frrrrr otočka a výpad, jak to umí jen AMUŘI. Po několika metrech ho dobrzďuji a otáčím, na podruhé se ho už podařilo navést do podběráku. Parádní 92cm dlouhý a rovných 10kg . Kolem 15té hodiny má konečně také Blanka záběr na svém prutu. Cívka se jen pomaličku odtáčela cvak, cvak. Neváhá a přisekává, záběr sedí a začíná zdolávání, které po několika výpadech končí zdoláním největší ryby výpravy. Nádherný šupináč 96cm a parádních 16kg, krásná ryba ve skvělé kondici neodolala 2x16mm boilie JAHODA/RYBA v obalovačce. Tato ryba byla i poslední rybou výpravy.

Ryby až tak moc nespolupracovaly, ale my si to opravdu užili. Při snídaních jsme si s Blankou uvědomili, že díky rybám spolu snídáme častěji než doma v běžných dnech v průběhu roku. Navštívili nás kamarádi mimo jiné i Marda „Plotna“ Baláš s rodinou a to je to, proč se sem rádi vracíme. Je tu skvěle zarybněný revír, parádní zázemí a máme tu kamarády, protože rybaření není vždy jen o rybaření.

Krásný podzim přeje Dušan „Vlček“ Vlk

report Podzimní říjnová Infinity Baits report Podzimní říjnová Infinity Baits