Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

25. 11. 2020 | Zprávy od vody 2020

Pár podzimních pípnutí

report Pár podzimních pípnutí Infinity Baits

Léto už je dávno pryč a začal vládnout podzim, který většina kaprařů považuje za nejlepší období roku. Na pár posledních říjnových dní jsem společně se Zdeňkem a Alešem vyrazil pod pálavské kopce. Tentokrát jsme se rozhodli, že nepojedeme na náš oblíbený úsek, ale vyzkoušíme zase novou oblast, kde jsem ještě nechytal.

Sliboval jsem si hodně od větru, který na začátek výpravy foukal přímo na nás, ale nakonec to bohužel nepřineslo žádný záběr od místních obrů. Chybělo docela dost vody a s odstupem času si myslím, že se většina ryb stáhla do hlubších částí nádrže.

Záběrů jsem měl během výpravy celkem dost, ale dostat se přes desetikilogramovou hranici bylo opravdu složité. Pokud jsem nasadil menší nástrahu, nevydržela ve vodě příliš dlouho a brzy přišel záběr od kapra z kategorie 5-8 kg. Jakmile jsem přezbrojil na větší kalibr, nástraha zůstala ve vodě naprosto netknutá.

report Pár podzimních pípnutí Infinity Baits report Pár podzimních pípnutí Infinity Baits

Ke konci mé čtyřdenní akce jsem si nakonec přivezl dvě ryby na fotku. První z nich vážila lehce přes 9 kg a druhá nakonec prolomila hranici deseti kilogramů. Jedenáctikilový šupináč byl tentokrát moji největší rybou.

Velké díky patří mému kamarádovi a dalšímu členu IFB party, který neváhal a odvezl mě k vodě i zpět domů, když jsem měl auto v servisu.

Za Infinity team Rosťa Souček