Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

20. 07. 2020 | Zprávy od vody 2020

Opustit skvělé lovné místo se vyplatí

report Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits

Jak jsem už psal v předešlé zprávě, rozhodl jsem se tento rok věnovat cíleně lovu na Lužnici. Od Tábora k Bechyni je tahle řeka naprosto úchvatná – plná zákrut, hustých lesů a skalních stěn. A přesně do této oblasti chodím rybařit nejraději. Tady totiž žijí ryby nečekaných proporcí a ve skvělé divoké kondici. Díky svým znalostem a rozhovorům s ostatními rybáři jsem si vytipoval lovné místo, které mi hned zkraje sezony přineslo krásné úlovky. Ale to nejlepší mě teprve mělo potkat.

Je třeba opustit dobré místo!

Na Lužnici rád používám kombinaci boilies Banán, N1 nebo Smoked salmon. A vždycky jsem měl úspěch s alespoň jedním záběrem. Ale i tak jsem nebyl dostatečně spokojený. Věděl jsem, že musím něco změnit, abych dosáhl ještě lepších výsledků.

Jednoho květnového večera jsem se tedy rozhodl opustit své otřelé místo a přemístil jsem se o pár desítek metrů dál proti proudu. Seděl jsem na břehu od páté hodiny večerní, ale záběr nepřišel. Až v jedenáct hodin v noci se rozezvučel hlásič na plný plyn.

Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits

Byla to krásná jízda a na prutu jsem hned pocítil, že si dávám souboj s místním mohykánem. A byl to mohykán v pravém slova smyslu, protože asi po 15 sekundách to zkušeně napálil do vázky. A ztratil jsem ho. Sakra! Byl jsem neskutečně naštvaný.

Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits

Druhý den odpoledne jsem na nic nečekal a jel jsem znovu na nové místo z předešlé noci. Když jsem k němu ještě za světla dorazil, uvědomil jsem si, že pokud tady opět dneska zapřáhnu pěknou rybu, stane se to samé – rybu ztratím.

Z této strany břehu totiž nebyl dostatečný prostor ke zdolání velké ryby, a navíc ještě v proudu řeky. Lovné místo samo o sobě bylo perfektní, ale pro mě ze špatného směru náhozu. Musel jsem tedy změnit stranu náhozu, abych mohl ryby dobře zdolat. Nikde jsem ale takové místo zprvu neviděl.

Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits Opustit skvělé lovné místo se vyplatí Infinity Baits

Asi po půl hodině hledání jsem uviděl malý plácek, který byl plný vysoké trávy, větví a v dost strmém svahu. Ale touha ulovit včerejšího mohykána byla silnější. Žádná jiná možnost nebyla. Na půl metru čtverečním jsem si vyšlapal loviště a nahodil osvědčenou nástrahu od Infinity Baits. A začalo to, moje trpělivé hledání místa se bohatě vyplatilo. Ten večer jsem zapřáhl 6 nádherných kaprů a všechny zdolal – 78, 70, 68, 78, 80, 85 cm. Byla to naprostá paráda.

Nejvíce si vážím téměř 10kilového „řádkáče“, který byl vymalovaný jak z pohádky.

Měnit úspěšná místa se tedy sakra vyplatí!

Petrův zdar!

PS: Omlouvám se za fotky z mobilu, byl jsem bez foťáku a stativu. Příště se polepším.

Tomáš Nezbeda