Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

03. 10. 2019 | Zprávy od vody 2019

Opět pod Pálavou

report Opět pod Pálavou Infinity Baits

Blíží se konec září a s ním i ideální čas pro lov našich šupinatých kamarádů. Na tuhle výpravu jsem si vyhradil celý týden volna, kdy se budu snažit ulovit nějaké kapry a užívat si pobytu pod Pálavou. Odjezd jsem měl naplánovaný na pondělí brzy ráno, ať jsem co nejdřív na místě a můžu chystat tábor a vše potřebné na sedmidenní kaprařinu.

Cesta ubíhala docela rychle a již po hodince a půl jsem má místě. Jaké bylo překvapení, že většina lidí měla stejný nápad a všude bylo plno. Nakonec jsem přeci jen našel volné místo a věci na vozíku horko těžko navozil na flek. Pro lov jsem měl připravené boilies Smoked salmon a N1 ve 24mm, včetně plovek stejné příchutě. První záběr přišel pár hodin po vyvážce na lososa a já po chvilce podebral do člunu lysce kolem 8kg. Kapra jsem pustil přímo na vodě a opět jel položit montáž na místo.

report Opět pod Pálavou Infinity Baits report Opět pod Pálavou Infinity Baits

V úterý ráno mi přišly postupně dva záběry na N1, ale bohužel mi to obě ryby uřezaly těsně nad montáží. Na náladě mi to nepřidalo, ale kaprařina je boj a člověk musí počítat ze vším. Ve středu to konečně přišlo a po kaprovi, který mi spadl přímo u člunu jsem, po zápolení ve větru a vlnách, podebral téměř metrového šupináče s váhou 16,30kg. Zabral jak jinak než na lososa s plovkou. Ve středu se poměrně ochladilo a záběry mi ustaly a nezbývalo než věřit a čekat. Navíc přijel kolega Tomáš, který se mnou bude lovit až do neděle, tak jsem se těšil na společné grilování s nějakým tím pivkem. Čas ubíhal a dalšího záběru jsem se dočkal až v sobotu odpoledne z nového místa, které jsem našel a výsledek byl pěkně vypouklý šupináč s váhou 17 kg, který zabral na dvě 24mm kuličky lososa. Pár fotek a kapr si tiše odplouvá do svého vodního světa. Oslavný panáček a znovu vyvést.

report Opět pod Pálavou Infinity Baits report Opět pod Pálavou Infinity Baits

Další záběr přichází kolem dvanácté večerní a na podložce skončil další šupík s váhou 14kg. Ten sezobl boilies N1 se stejnojmennou plovkou. Pěkná rozlučková rybka. Zbylé pruty šli z vody a mi šli spát a sbírat sílu na nedělní balení a odjezd domů.

Tímto bych chtěl poděkovat kolegovi Tomovi za skvělou spolupráci a dobrou náladu.

Hodně štěstí i Vám a spoustu skvělých úlovků přeje

Aleš Gramel


**Alešovi jsme za zprávu od vody poslali 15% slevový kupón na další nákup.

Jdi na věrnostní program