Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

02. 08. 2017 | Zprávy od vody 2017

Na nonstopu

report Na nonstopu Infinity Baits

Kapr 17kg na boilies N1

Začátek července je příznačný tím, že jsou v kalendáři dva svátky. Mnoho lidí toho využije a vezme si na zbývající dny dovolenou a krásně si prodlouží volno. Já to štěstí neměl. Né, že bych nechtěl, ale v práci už nebyly volné termíny a tak jsem musel v pátek do práce. Přesto se mi nechtělo sedět doma a tak jsem se rozhodl, že vyrazím alespoň na víkend. Navíc mi Kuba Turek slíbil, že v sobotu přijede a bude mi dělat společnost, tak nebylo co řešit. Trochu jsem se bál, že díky dlouhému volnu a pěknému počasí bude všude nátřesk, ale nakonec jsem to risknul. Jenže kam? Nakonec jsem si, po chvíli přemýšlení, řekl, že zkusím jeden z nonstop úseků Labe poblíž Prahy. Byla to velká sázka do loterie, jak se později, po příjezdu k vodě ukázalo.

Doma jsem sbalil vše potřebné, trochu jsem váhal při výběru nástrah, ale nakonec to nebylo tak složité. Zvolil jsem boilies N1, vždy mi na Labi perfektně šlapalo a tak to byla vcelku jasná volba.
Po příjezdu k vodě to vypadalo celkem beznadějně, všude hlava na hlavě, už jsem přestával doufat, ale nakonec jsem místo našel. Postavil jsem tábor a dal jsem se do krmení. Rozkrmil jsem jedno místo na korytě a druhé šikmo u břehu. Záběr v příbřežních partiích jsem očekával hlavně v noci, ale to se nakonec ukázalo plané. Nakonec došlo i na pruty. Na koryto letěla samotná vyschlá 24ka N1čky, ke břehu jsem dal 20-ku a tu jsem potunil půlkou popky stejné příchutě. Ještě pod stojan nezbytné noční osvětlení lovného místa a dál už nezbývalo než čekat. Byl jsem docela zvědavý, jestli v noci přijde někdo na kontrolu, tak jak je to běžné, když zde neplatí nonstop, ale kupodivu v noci nikdo, pouze v sobotu v podvečer přišla místní RS.

report Na nonstopu Infinity Baits report Na nonstopu Infinity Baits

Prvního záběru od kapra jsem se dočkal brzy ráno v sobotu. Krásná plynulá jízda a podle prvotních odhadů mohlo jít o slušnější rybu. Jenže….. Kapr mi to po chvilce zdolávání ukotvil. I když jsem hned vletěl do člunu a jel nad vázku, už tam nebyl. Byl prostě rychlejší. Zato jsem vytahal asi kilometr různých vlasců, do kterých to zkušeně zamotal. Nikdy mi nepřestane udivovat, s jak tenkými průměry vlasců lidi risknou chodit k Labi, když jim může zabrat větší ryba, která jim to bez pardonů upálí. Navíc srkačky a podobné koncové montáže mi taky radost neudělali. Prostě nevýhoda exponovaných míst.

Během dne, kdy teploty atakovali 30° jsem se záběru od kapra nedočkal. Jen nějaký ten cejn a tloušť mi zpestřovali čekání. Odpoledne dorazil Kuba a tak bylo hned veseleji. Předem jsem mu rozkrmil 2 místa, takže zákonitě sáhnul také po N1čce.

report Na nonstopu Infinity Baits report Na nonstopu Infinity Baits

Znovu se mi hlásič rozehrál kolem 11 večer. Opět pěkná jízda a já se při zdolávání modlil, zda se mi povedlo místo vyčistit od vlasců celé. Nakonec vše dobře dopadlo a v podběráku skončil krásný Labský šupík. Nezbytné vážení a po odečtení vážícího saku se váha ustálila na 17kg kapří krásy. Radost obrovská, ani jsem, z důvodu vysokých teplot a rybářského tlaku, v takovou rybu nedoufal. Pár fotek na památku a kapr se zase vrátil do své domoviny.

Zbytek výpravy už byl jen o cejnech a tlouštích, ale to vůbec nevadilo, svou třešinku na dortu už jsem měl ve foťáku. N1-čka mi opět ukázala svou sílu a jen mi, jako již po několikáté, přesvědčila, že bez ní k řece prostě nepojedu.

Za Infinity Team Mirek "Miky" Gabriel