Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

       

11. 10. 2018 | Zprávy od vody 2018

Letní tropické toulky

Report Letní tropické toulky Infinity Baits

Léto je opět v plném proudu a slunce nám ukazuje svou sílu. Denní teploty stoupají až k téměř nepříjemným hodnotám a ani v noci to není o moc lepší. Toto počasí mě však neodradilo od pravidelných vycházek k vodě.

Plán na léto zněl jasně, poznat nová nadějná místa a zjistit kam se kapři jezdí v tomto období krmit. Bylo mi jasné, že největší šanci na úspěch budu mít v noci a brzkých ranních hodinách, proto jsem podnikal pouze krátké, 7-8 hodinové vycházky přes noc.

První vytipované místo jsem vyřadil ze hry hned po první noci. Aktivita cejnků zde byla tak vysoká, že bych nástražníma rybama uspokojil nejednoho sumcaře na celou sezónu. Těsně před odchodem se sice povedl menší kapřík, ale mé rozhodnutí o změně místa na další vycházku už nezměnil.

Report Letní tropické toulky Infinity Baits Report Letní tropické toulky Infinity Baits

Druhé vytipované místo, se nacházelo na vedlejším úseku řeky, který moc neznám. Vybral jsem si nejchladnější noc z celého týdne a byla to dobrá volba. Braly sice měnší kapři, ale parádně jsem si zachytal. Největší kapr byl 80cm dlouhý lysec, který zabral na boilie N1. Bohužel toto místo bylo na můj vkus až moc rušné a tak jsem se při další vycházce přestěhoval o pár set metrů dál, kde jsem už neměl hned za zády chaty a rodinné domky. Na novém místě přišel jeden záběr a bojovný 11kg těžký lysák mi vykouzlil úsměv na tváři. Zachutnalo mu boilie Oliheň/chobotnice z řady Basic. Místo se mi zalíbilo a tak jsem ho navštívil ještě 2x ale boužel bez dalšího úspěchu.

Report Letní tropické toulky Infinity Baits Report Letní tropické toulky Infinity Baits

Na řadě bylo další místo, které jsem měl v plánu navštívit už dlouhou dobu. K řece přijíždím o trošku dříve a pozoruji aktivitu ryb, která tu je o poznání větší než na předchozích místech. Po pár minutách pozorování už mám jasno, kam budou směřovat mé montáže. Dlouhé návazce měním za krátké a v mžiku už nástrahy letí až k druhé straně. Netrvá to dlouho a přichází zběsilá jízda. Po poměrně dlouhém souboji, podebírám zlatou rybku. A to doslova. Proběhlo rychlé focení, kapra pouštím a jelikož jsem skromný, přeji si jen jedno přání. To se mi brzy vyplňuje a místo je opravdu produktivní tak, jak jsem si přál. Během celkem 5 nocí, jsem zde měl kolem 20 záběrů a téměř všechny ryby meli nad 70cm.

Report Letní tropické toulky Infinity Baits Report Letní tropické toulky Infinity Baits

Na celé léto jsem měl k lovu i na krmení připravený mix boilie N1 a Oliheň/chobotnice, který jsem přeléval Krill activem N1. Takto upravené krmení fungovalo naprosto parádně a já si užil bezesné tropické noci plné záběrů.

Za Infinity team Tomáš Sekera