Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

27. 05. 2021 | Zprávy od vody 2021

Květnové zahájení

report Květnové zahájení Infinity baits

Konečně se nám podařilo se termínově „sladit“, a my tak mohli společně s Tomášem a Lukášem podniknout první letošní vícedenní lov. Vyrazili jsme na rybník s rozlohou 2ha, který provozuje Plundrovo rybářství a vzhledem k nevalné předpovědi velmi chladného a pršlavého počasí jsme byli rádi za možnost využít zázemí malé roubené chatky.

report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits

Po příjezdu a vybalení všeho potřebného jsme plni očekávání nahodili pruty. Během chvíle začalo pršet a přidal se i silný vítr. Zhruba po hodině přichází první záběr od kapra, což nás velmi potěšilo a povzbudilo. Krmné koule a rozkrájené naboostrované boilie jsou hlavními zbraněmi k nalákání ryb na lovné místa. Záběr od prvního amura v tak chladné vodě byl opravdovým překvapením. Sice promáčeni, ale spokojeni s dosavadními úlovky dále nastražujeme montáže na místa lovu. U kamínek v chatce průběžně sušíme mokré věci a dál zdoláváme ryby, které nás překvapují svojí aktivitou. Střídáme různé příchutě nástrah, ze kterých postupně vybíráme jako nej Pinky a Nekonečnou Oliheň, také Salmon Infinity. Zkoušíme jak samostatné popky, tak boilie obalené v pastě.  Průběžné dokrmování v menších dávkách se ukázalo jako správná volba. Aktivita ryb je parádní.  

report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits

Středa utekla jako voda a nám se podařilo v propršeném dni zdolat neuvěřitelných 32ryb, z toho 5 amurů. Největší rybou byl parádní amur s mírou 105cm a váhou 12,1kg. Nejatraktivnější příchutí pro místní ryby byl rozhodně Pinky.

report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits   

Dál jsme se prochytávali kapry mezi 50-65cm, občas se podařil kapr přes 75cm. Lukášův kapr s váhou 9kg byl do té doby nejtěžším. Až do pátečního poledne se nám podařilo zdolat neuvěřitelných 72 ryb. Z toho 62 kaprů, 5 amurů a 5 místních jeseterů. Magickou hranici 10kg se nám sice nepodařilo překonat, ale jelikož byli kapři neskutečně bojovní, užívali jsme si i tak každý souboj. Čtyřikrát se nám váha kapra přehoupla přes 9kg, nejtěžším byl nakonec 9,7kg těžký lysec. Ale rozhodně největším bojovníkem se ukázal 88cm dlouhý šupináč s neskutečnou ocasní ploutví, vážící 9,4kg, který bojoval přes 20minut, než se konečně ocitl v podběráku a následně zapózoval při focení. S ohledem na počasí provázející nás po dobu této výpravy jsme byli velmi překvapeni množstvím zdolaných ryb, které byly ve skvělé kondici, což je vidět z přiložených fotografiích.                                                                                                                  

Krásné chvíle u vody, spoustu krásných ryb Vám přejí

Za Infinity team Dušan „Vlček“Vlk, Tom i Lukáš

report Květnové zahájení Infinity baits report Květnové zahájení Infinity baits