Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

25. 08. 2020 | Zprávy od vody 2020

Když se prut nehne, ale ostatní chytají

report Když se prut nehne Infinity Baits

Na začátku června dodržujeme s mým rybářským parťákem – sousedem nepsanou tradici. Vydáváme se na nějaký soukromý revír s celými rodinami. Strávíme tak spolu v horku i bouřkách pár skvělých dní! Kvůli „sociálnímu“ komfortu si vždy vybíráme místa, která jsou co nejblíž u sebe, abychom si mohli společně užívat jídlo, pití a smích. Na výběr správného loviště tak většinou nemáme moc možností.

Parťák „jede“ na plno

Po příjezdu k pískovně jsme vybalili nářadíčko a postavili bivaky. Hned po nahození přichází rychlá a silná bouřka, která nám dává naději, že po ní by mohli kapři začít jezdit.

Asi po půl hodině od bouřky má můj soused první záběr. Vytahuje nádherného kapra okolo 10 kilo. A pak další a další a další – kapry s hmotností 17, 14 a 12 Kg. Ten večer vytahuje 5 pěkných kaprů v rychlém sledu.

A já ani „píp“... Samozřejmě, že mi po třetí rybě u kamaráda vrtá hlavou, co dělám špatně? Perfektní nástraha v podobě N1, K2 a Banánu od Infinity Baits, čtyři pruty jsou taky rozmístěné na nejlepších možných místech. Proč nemám záběr?

Nástraha není všechno

Ve chvíli, kdy sleduju vařící se zátoku u parťáka, mi to docvakne. Přebujelá vegetace, ve které kapři strávili předchozí dny výtěrem, mnohem klidnější místo a správný směr větru od bouřky udělaly své. V takové situaci se ukazuje, že výběr místa je nemalým prvkem úspěchu.

Ale já rozhodně nejsem typ rybáře, který by ani v takovou chvíli házel „pruty do žita“. Navazuji tedy na jeden prut Ronnie Rig s plovkou Banán a okolo osmé hodiny večer získávám první záběr. Fajn, jsem spokojený, alespoň první kapr. Bohužel tu noc už nic nepřijde. Vymýšlím novou taktiku. Potřebuji dostat kapry k sobě, i když se spokojeně převalují úplně jinde, než lovím já. Takže jak na to?

report Když se prut nehne Infinity Baits report Když se prut nehne Infinity Baits

Nástraha je všechno

Zaměřuji se na jediný cíl – přilákat kapry skvělou vůní z jiné části revíru. Ačkoliv nemám v oblibě větší krmné kampaně (upřednostňuju spíše minimalistické předkládání kvalitní nástrahy), rozdělávám plné dva kýble krmení s kukuřicí, řepkou a nakrájeným boilies Banán. Vše zalévám masovo-sladkým Active Krillem Pinky, který bude pod vodou rychle pracovat po okolí.

Rozhazuju krmení na detailně zmapovaném dně – na dva krásně tvarované kopečky, které se zvedají ze čtyř do dvou metrů. Jelikož mám čtyři pruty, mohu si dovolit dát vždy jeden prut do krmného místa a jeden cca 20 metrů mimo.

report Když se prut nehne Infinity Baits report Když se prut nehne Infinity Baits

Vydřený výsledek

Celý den se nic neděje, ale v noci začínají pěkné jízdy. První noc slovuju nádherné ryby okolo 10 kilo a druhou noc další kapry, z nichž jeden má přesně 13 kilo.

report Když se prut nehne Infinity Baits report Když se prut nehne Infinity Baits

Rodinná dovolená u rybníka se vydařila a my si to všichni pěkně užili – nakonec i z hlediska rybařiny. Nechytl jsem sice žádné monstrum, ale o to mě ani nešlo. K tomu slouží jiné výpravy. Každopádně nové podmínky mě donutili přemýšlet jinak než obvykle. A to je dobrá zkušenost!

PS: Když vám zase nějaký rybář bude říkat, že to nejezdí, tak vyzkoušejte přístup, který nemáte rádi. Možná s kapry pohnete...

Tomáš Nezbeda