Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

01. 09. 2015 | Zprávy od vody 2015

Kapři v tropech

report Katři v tropech Infinity Baits

Ahoj rybáři

Na jaře, když jsme s ženou plánovali letošní dovolenou přišla má drahá polovička s myšlenkou, že by jsme mohli vyrazit někam bez dětí na víkend na ryby. Jenže to mělo háček její požadavek, že tam musí být klid, teplo a sluníčko, aby se mohla opalovat mi přišel trochu nereálný. Plánovat v květnu dovolenou na červenec v Čechách a doufat, že bude teplo je docela sci-fi, ale budíš. Výběr revíru byl trochu oříšek mě to táhlo na Labe někam se pěkně zašít a doufat v jednu zato cennou rybu, ale pro pohodlí ženy jsem raději zvolil soukromou vodu nedaleko Ústí n/L která by slibovala dostatek potřebného sluníčka na opalování jelikož tam je holá pláň bez stromů a klid na odpočinek. Termín odjezdu se přiblížil a dle předpovědi meteorologů jsme si měli "užít" tropický víkend. Obavy co takové teplo udělá s rybí aktivitou mě nenechávalo spát a tak jsem stále vymýšlel nějakou taktiku krmení. Nakonec jsem si připravil několik kilo partiklu, boilies Monster crab + pop-up a tygří ořech který jsem připravil pod receptu který je na stránkách IFB (ZDE).
report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits
Po příjezdu na místo a zmapování dna jsem se rozhodl pokládat své montáže do břehu k rákosí do různých hloubek. Místo, které jsem měl na dohoz, jsem krmil partiklem a chytal na tygřák v domění, že když už to nebude brát na boilies, tak si aspoň zachytám menší ryby. Druhé místo bylo také u rákosu jen o dalších 100m dál, kam už jsem vyvážel Monster craba, kterého jsem pokládal do metrové hloubky. Pod háček jsem zvolil 20mm kuličku kraba + 18mm pop-up a to vše ještě obaleno těstem stejné příchuti a jako návnadu taktéž mé oblíbené boilies Monster crab, které jsem ještě půlil a zvýšil tak množství návnady ve vodě.Kromě nesnesitelného vedra mě ještě obtěžovaly všude přítomné potápky, které dokázaly během pár minut vyluxovat krmné místo do posledního drobečku.
report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits
První ryba zabrala až brzy ráno druhého dne na tygří ořech a to kapřík okolo 8 kg, poté ještě v krátkém sledu dva menší kapři. Zadní prut nic nedělal, tak jsem se rozhodl předělat návazec a pod háček jsem dal samotnou plovku kraba cca. 7cm nad dno a přidal PVA s drceným boilies. Krmení jsem omezil na hrst ke každé montáži a najednou to šlo. Stačilo jen kousek nadzvednout kuličku a kapři brali pravidelně. Za posledních 20h jsem ulovil 28 kaprů z toho 24 na popku Kraba ze vzdálenějšího místa. Rybařit v takovýchto teplotách, kdy jediný stín byl pod deštníkem a i tam se teploty vyšplhaly na 43°C, byla otročina. Cílem byl aspoň jeden kapr 15+, ale né vždy se to povede jak si to naplánujem, ale tentokrát prostě byla kvantita místo kvality, z 28 kaprů bylo "pouze" 5 ryb 10+, nej kapr 13,6kg. Ale co, manželka si odpočinula od dětí a ještě se pěkně opálila a já si parádně zachytal.
Jirka "Pinďa" Kučera
report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits report Katři v tropech Infinity Baits