Pro správné fungování používají tyto stránky cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.

       

16. 02. 2020 | Zprávy od vody 2020

Kapři na dírkách

Report Kapři na dírkách Infinity Baits

Po vydařeném silvestrovském lovu jsem s kamarádem Petrem pokračoval v pravidelném krmení dobře rozjetého místa. Na pár dní nám udržování krmného místa překazil i led, který po mrazivé noci zakryl hladinu jezera. Ale i tak jsem aspoň pár desítek boilies nakobroval na led, protože jsem věděl, že během dne sloboučký led aspoň na chvíli povolí a krmení propadne ke dnu.

Hned v lednu, koncem druhého týdne jsem se konečně dostal k vodě i s pruty. Chvíli před setměním jsem nahodil, lehce zakrmil a čekal co se bude dít. Člověk nikdy neví, co ho bude u vody čekat. Jak budou ryby aktivní, kde se budou zrovna krmit a nebo jako v dnešním případě, jestli bude ráno kam nahodit. Až do konce povolené doby lovu, jsem byl bez kontaktu s rybou. Během opravdu chladné noci, jsem pravidelně vstával a sledoval přibývající led. Při ranním náhozu zjišťuji, že vzdálenost kde se nachází krmné místo, už je pod ledem a tak jsem musel nahodit o pár metrů blíž. Teď už jsem v záběr opravdu nevěřil. Ale brzká jízda mě překvapila natolik, že jsem chvíli nevěřícně koukal na příposlech a přemýšlel co se to vlastně děje. Menší kapřík, kolem 70cm, mě opravdu moc mile překvapil.

Report Kapři na dírkách Infinity Baits Report Kapři na dírkách Infinity Baits

Ani na druhý záběr jsem nečekal dlouho. Hladoví kapři, si přijeli pro krmení i do mělčí vody v příbřežních partií. Tentokrát se jednalo o kapra s váhou lehce nad 11kg. Brzy po puštění kapra zpět, do jeho domova, se rozednilo a já se mohl kochat hezkým pohledem na zimní krajinu a téměř zamrzlé jezero. Prostě kouzelné ráno. Tento styl lovu mě opravdu chytil a tak o pár dní později jsem se vydal opět k vodě.

Report Kapři na dírkách Infinity Baits Report Kapři na dírkách Infinity Baits Report Kapři na dírkách Infinity Baits

Tentokrát se jednalo jen o krátkou podvečerní vycházku. Mráz opět lehce štípal ve tváři a já si během pár hodin lovu, připsal dalšího zimního šupíka, 80cm a 9kg. Tímto kaprem jsem ukončil leden, jelikož nám jezero po zbytek měsíce kompletně zamrzlo.

Opět jsem chytal na boilies N1 ve 24mm, které jsem lehce ořezal, aby lépe uvolňovalo esence a vypadalo lákavěji. Pravidelně krmím boiliesem ze základní řady BASIC, které doplním o měnší množstvím koulí z vyšších řad. Ekonomické a účinné i v zimě.

Za Infinity team Tomáš Sekera